Doğancı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Doğancı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 223 kişi (TÜİK).
Doğancı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Doğancı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Doğancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 223 kişidir. 2013 yılında 272 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 10,14 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 223 |
Doğancı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Doğancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 223 kişidir. 2013 yılında 272 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,0 azaldı.
Doğancı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Doğancı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 223 | -0,9 |
| 2021 | 225 | -3,0 |
| 2020 | 232 | -0,4 |
| 2019 | 233 | -6,4 |
| 2018 | 249 | 2,5 |
| 2017 | 243 | -4,7 |
| 2016 | 255 | -5,6 |
| 2015 | 270 | 0,0 |
| 2014 | 270 | -0,7 |
| 2013 | 272 | - |
Doğancı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Doğancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Doğancı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %52,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 93 | 52,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 69 | 38,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 3,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| Selma Gürkan | EMEP | 2 | 1,1 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 2 | 1,1 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 0,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %40,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %37,3 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 72 | 40,7 |
| Şükrü Erdem | CHP | 66 | 37,3 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 27 | 15,2 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 4 | 2,3 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,7 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 0,6 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 1 | 0,6 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %43,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %34,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 78 | 43,3 |
| CHP | 62 | 34,4 |
| İYİ PARTİ | 25 | 13,9 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,7 |
| SAADET | 2 | 1,1 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| DSP | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| DP | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Doğancı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Doğancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %71,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 133 | 71,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 19,9 |
| Sinan Oğan | 16 | 8,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %76,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 134 | 76,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 23,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %47,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 90 | 47,6 |
| MHP | 36 | 19,1 |
| CHP | 23 | 12,2 |
| İYİ PARTİ | 20 | 10,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,2 |
| BBP | 4 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| ANAP | 2 | 1,1 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |