Yayla Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Yayla Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 238 kişi (TÜİK).
Yayla Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yayla Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yayla Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 238 kişidir. 2007 yılında 262 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %9,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,9 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yayla Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yayla Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 238 kişidir. 2007 yılında 262 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %9,2 azaldı.
Yayla Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yayla Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 238 | -5,9 |
| 2021 | 253 | -0,4 |
| 2020 | 254 | -10,2 |
| 2019 | 283 | -26,7 |
| 2018 | 386 | 87,4 |
| 2017 | 206 | -3,7 |
| 2016 | 214 | -10,1 |
| 2015 | 238 | -0,4 |
| 2014 | 239 | -28,9 |
| 2013 | 336 | 42,4 |
| 2012 | 236 | 4,0 |
| 2011 | 227 | -2,6 |
| 2010 | 233 | -2,9 |
| 2009 | 240 | 0,8 |
| 2008 | 238 | -9,2 |
| 2007 | 262 | - |
Yayla Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yayla Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yayla Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %98,9. En çok oyu %73,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 127 | 73,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 42 | 24,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 1,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %66,9 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,9 ile Hüseyin Can Güner (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 117 | 66,9 |
| Hüseyin Can Güner | CHP | 47 | 26,9 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 3 | 1,7 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| İbrahim Temel | SAADET | 2 | 1,1 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| Burak Yıldız | AB PARTİ | 1 | 0,6 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %70,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 121 | 70,3 |
| CHP | 40 | 23,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
| TKP | 2 | 1,2 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
Yayla Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yayla Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %88,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 153 | 88,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 8,7 |
| Sinan Oğan | 5 | 2,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %89,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 155 | 89,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 10,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %41,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %41,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 72 | 41,6 |
| MHP | 71 | 41,0 |
| İYİ PARTİ | 9 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 4,0 |
| CHP | 3 | 1,7 |
| ANAP | 2 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |