Yazıbaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keles, Bursa)
Bursa ili Keles ilçesine bağlı Yazıbaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 194 kişi (TÜİK).
Yazıbaşı Mahallesi, Bursa ilinin Keles ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yazıbaşı Mahallesi'nin haritası, Keles ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yazıbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 194 kişidir. 2013 yılında 237 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,6 ile Ali Doğru (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yazıbaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yazıbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 194 kişidir. 2013 yılında 237 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,1 azaldı.
Yazıbaşı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yazıbaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 194 | -3,0 |
| 2021 | 200 | 3,1 |
| 2020 | 194 | -4,0 |
| 2019 | 202 | -3,3 |
| 2018 | 209 | 3,5 |
| 2017 | 202 | -6,9 |
| 2016 | 217 | -2,3 |
| 2015 | 222 | -3,5 |
| 2014 | 230 | -3,0 |
| 2013 | 237 | - |
Yazıbaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yazıbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yazıbaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %63,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 88 | 63,3 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 29 | 20,9 |
| Hasan Aydın | BTP | 10 | 7,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 9 | 6,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Keles Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %56,6 ile Ali Doğru (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %16,2 ile İsmail Yeni (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Doğru | AK PARTİ | 77 | 56,6 |
| İsmail Yeni | İYİ PARTİ | 22 | 16,2 |
| Ali Osman Memiş | BTP | 20 | 14,7 |
| Orhan Aslan | CHP | 9 | 6,6 |
| Raşit Kolay | YENİDEN REFAH | 5 | 3,7 |
| İhsan Ekmekci | Bağımsız | 2 | 1,5 |
| Behçet Arı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Keles Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %59,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 79 | 59,0 |
| İYİ PARTİ | 19 | 14,2 |
| BTP | 17 | 12,7 |
| CHP | 9 | 6,7 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,2 |
| MİLLET | 2 | 1,5 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| DP | 1 | 0,8 |
| Bağımsız | 1 | 0,8 |
Yazıbaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yazıbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %97,6. En çok oyu %85,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 130 | 85,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 9,2 |
| Muharrem İnce | 4 | 2,6 |
| Sinan Oğan | 4 | 2,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %87,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 137 | 87,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 12,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %59,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 85 | 59,0 |
| MHP | 30 | 20,8 |
| CHP | 10 | 6,9 |
| İYİ PARTİ | 6 | 4,2 |
| MEMLEKET | 2 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| HKP | 2 | 1,4 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |