Menteşe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keles, Bursa)
Bursa ili Keles ilçesine bağlı Menteşe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 157 kişi (TÜİK).
Menteşe Mahallesi, Bursa ilinin Keles ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Menteşe Mahallesi'nin haritası, Keles ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Menteşe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 157 kişidir. 2013 yılında 186 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,0 ile Ali Doğru (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Menteşe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Menteşe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 157 kişidir. 2013 yılında 186 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,6 azaldı.
Menteşe Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Menteşe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 157 | -8,2 |
| 2021 | 171 | -8,1 |
| 2020 | 186 | -14,7 |
| 2019 | 218 | -18,4 |
| 2018 | 267 | 126,3 |
| 2017 | 118 | 0,9 |
| 2016 | 117 | -9,3 |
| 2015 | 129 | -8,5 |
| 2014 | 141 | -24,2 |
| 2013 | 186 | - |
Menteşe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Menteşe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Menteşe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %45,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 96 | 45,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 47 | 22,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 22 | 10,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 20 | 9,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 15 | 7,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,9 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,5 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,5 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Keles Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %39,0 ile Ali Doğru (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,4 ile İsmail Yeni (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Doğru | AK PARTİ | 80 | 39,0 |
| İsmail Yeni | İYİ PARTİ | 50 | 24,4 |
| Ramazan Ay | SAADET | 33 | 16,1 |
| Orhan Aslan | CHP | 17 | 8,3 |
| Raşit Kolay | YENİDEN REFAH | 13 | 6,3 |
| Behçet Arı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,9 |
| Ali Osman Memiş | BTP | 2 | 1,0 |
| Yunus Ulaşkın | HÜDA PAR | 2 | 1,0 |
| Ahmet Alpağut | DSP | 1 | 0,5 |
| İhsan Ekmekci | Bağımsız | 1 | 0,5 |
Keles Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %39,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 82 | 39,2 |
| İYİ PARTİ | 41 | 19,6 |
| CHP | 30 | 14,3 |
| SAADET | 22 | 10,5 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 9,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,9 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,0 |
| Bağımsız | 2 | 1,0 |
| DSP | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 1,0 |
Menteşe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Menteşe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %68,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 85 | 68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 23,2 |
| Sinan Oğan | 9 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %74,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 89 | 74,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 25,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %48,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 60 | 48,4 |
| CHP | 20 | 16,1 |
| MHP | 18 | 14,5 |
| İYİ PARTİ | 10 | 8,1 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,0 |
| AP | 3 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,4 |
| AB | 2 | 1,6 |