Yazılı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenişehir, Bursa)
Bursa ili Yenişehir ilçesine bağlı Yazılı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 45 kişi (TÜİK).
Yazılı Mahallesi, Bursa ilinin Yenişehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yazılı Mahallesi'nin haritası, Yenişehir ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yazılı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 45 kişidir. 2013 yılında 76 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %40,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %31,6 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yazılı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yazılı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 45 kişidir. 2013 yılında 76 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %40,8 azaldı.
Yazılı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yazılı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 45 | -15,1 |
| 2021 | 53 | -3,6 |
| 2020 | 55 | -1,8 |
| 2019 | 56 | -6,7 |
| 2018 | 60 | -6,2 |
| 2017 | 64 | -4,5 |
| 2016 | 67 | 0,0 |
| 2015 | 67 | -8,2 |
| 2014 | 73 | -3,9 |
| 2013 | 76 | - |
Yazılı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yazılı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yazılı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %47,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %31,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 18 | 47,4 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 12 | 31,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 7,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 5,3 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 2,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 2,6 |
Yenişehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %31,6 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Sadi Aktaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ercan Özel | İYİ PARTİ | 12 | 31,6 |
| Sadi Aktaş | CHP | 11 | 28,9 |
| Davut Aydın | MHP | 11 | 28,9 |
| Kasım Kaya | YENİDEN REFAH | 2 | 5,3 |
| Yusuf Zana Toprak | DEM Parti | 1 | 2,6 |
| Fırat Aytekin | HÜDA PAR | 1 | 2,6 |
Yenişehir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %31,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 12 | 31,6 |
| İYİ PARTİ | 11 | 28,9 |
| MHP | 11 | 28,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 5,3 |
| DEM Parti | 1 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,6 |
Yazılı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yazılı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 45, sandığa gidenlerin oranı %102,2. En çok oyu %50,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22 | 50,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 47,7 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 45, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %50,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %50,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22 | 50,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 50,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 45, sandığa gidenlerin oranı %102,2. En çok oyu %40,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 18 | 40,0 |
| CHP | 12 | 26,7 |
| İYİ PARTİ | 9 | 20,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 4,4 |
| MHP | 1 | 2,2 |
| AB | 1 | 2,2 |
| AP | 1 | 2,2 |