Subaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenişehir, Bursa)
Bursa ili Yenişehir ilçesine bağlı Subaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 528 kişi (TÜİK).
Subaşı Mahallesi, Bursa ilinin Yenişehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Subaşı Mahallesi'nin haritası, Yenişehir ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Subaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 528 kişidir. 2013 yılında 677 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,2 ile Davut Aydın (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Subaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Subaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 528 kişidir. 2013 yılında 677 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,0 azaldı.
Subaşı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Subaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 528 | -6,5 |
| 2021 | 565 | 0,9 |
| 2020 | 560 | -1,2 |
| 2019 | 567 | -2,4 |
| 2018 | 581 | 1,9 |
| 2017 | 570 | -2,9 |
| 2016 | 587 | -4,7 |
| 2015 | 616 | -7,1 |
| 2014 | 663 | -2,1 |
| 2013 | 677 | - |
Subaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Subaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Subaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 505, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %47,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 211 | 47,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 176 | 39,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 39 | 8,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 1,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,7 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,5 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Yenişehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 505, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %37,2 ile Davut Aydın (MHP) aldı, ikinci sırada %28,5 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Davut Aydın | MHP | 162 | 37,2 |
| Ercan Özel | İYİ PARTİ | 124 | 28,5 |
| Sadi Aktaş | CHP | 121 | 27,8 |
| Kasım Kaya | YENİDEN REFAH | 14 | 3,2 |
| Karyağdı Berkeli | SAADET | 7 | 1,6 |
| Halil Derhan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| İsmail Doğru | DP | 2 | 0,5 |
| Hatice Çay | DSP | 1 | 0,2 |
| Yusuf Zana Toprak | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| İsmail Koral | BTP | 1 | 0,2 |
Yenişehir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 505, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %33,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %33,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 142 | 33,9 |
| CHP | 139 | 33,2 |
| İYİ PARTİ | 93 | 22,2 |
| YENİDEN REFAH | 23 | 5,5 |
| SAADET | 7 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,4 |
| DSP | 3 | 0,7 |
| DP | 3 | 0,7 |
| MİLLET | 3 | 0,7 |
Subaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Subaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 499, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %57,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 260 | 57,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 157 | 34,6 |
| Sinan Oğan | 31 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 6 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 499, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %60,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 259 | 60,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 173 | 40,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 499, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %42,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 186 | 42,1 |
| CHP | 107 | 24,2 |
| İYİ PARTİ | 48 | 10,9 |
| MHP | 42 | 9,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 3,2 |
| MEMLEKET | 12 | 2,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 1,6 |
| AP | 3 | 0,7 |
| HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |