Yeniyapançarşak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Yeniyapançarşak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 273 kişi (TÜİK).
Yeniyapançarşak Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yeniyapançarşak Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yeniyapançarşak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 273 kişidir. 2013 yılında 390 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,9 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yeniyapançarşak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yeniyapançarşak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 273 kişidir. 2013 yılında 390 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,0 azaldı.
Yeniyapançarşak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yeniyapançarşak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 273 | -12,5 |
| 2021 | 312 | -11,4 |
| 2020 | 352 | -18,9 |
| 2019 | 434 | 5,9 |
| 2018 | 410 | 57,1 |
| 2017 | 261 | -4,4 |
| 2016 | 273 | 22,4 |
| 2015 | 223 | -12,9 |
| 2014 | 256 | -34,4 |
| 2013 | 390 | - |
Yeniyapançarşak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeniyapançarşak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yeniyapançarşak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 454, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %51,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 208 | 51,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 179 | 44,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 1,5 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 2 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,2 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 454, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %54,9 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,3 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 219 | 54,9 |
| İsa Kaplan | CHP | 117 | 29,3 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 38 | 9,5 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 6 | 1,5 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 6 | 1,5 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 3 | 0,8 |
| Bayram Tuncer | BTP | 2 | 0,5 |
| Mert Demirhan | DP | 1 | 0,2 |
| Mehmet Karabay | MİLLET | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 454, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %53,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 210 | 53,7 |
| CHP | 126 | 32,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 26 | 6,7 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 2,6 |
| SAADET | 9 | 2,3 |
| İYİ PARTİ | 8 | 2,0 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| EMEP | 1 | 0,3 |
Yeniyapançarşak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yeniyapançarşak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 288, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %79,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 194 | 79,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 15,6 |
| Sinan Oğan | 9 | 3,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 288, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %85,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 210 | 85,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 14,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 288, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %54,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %22,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 132 | 54,3 |
| AK PARTİ | 54 | 22,2 |
| İYİ PARTİ | 29 | 11,9 |
| CHP | 11 | 4,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,6 |
| MİLLET | 2 | 0,8 |
| MEMLEKET | 2 | 0,8 |
| HAK-PAR | 1 | 0,4 |
| BBP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |