Yeşiller Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Yeşiller Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 191 kişi (TÜİK).
Yeşiller Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yeşiller Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yeşiller Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 191 kişidir. 2013 yılında 119 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %60,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,0 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yeşiller Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yeşiller Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 191 kişidir. 2013 yılında 119 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %60,5 arttı.
Yeşiller Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yeşiller Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 191 | 22,4 |
| 2021 | 156 | -1,3 |
| 2020 | 158 | 3,3 |
| 2019 | 153 | -7,3 |
| 2018 | 165 | 19,6 |
| 2017 | 138 | 0,0 |
| 2016 | 138 | 2,2 |
| 2015 | 135 | 10,7 |
| 2014 | 122 | 2,5 |
| 2013 | 119 | - |
Yeşiller Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeşiller Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yeşiller Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %47,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 93 | 47,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 70 | 35,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 25 | 12,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 1,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,5 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,5 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %52,0 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,0 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 104 | 52,0 |
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 48 | 24,0 |
| Vildan Koç | CHP | 37 | 18,5 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| Cihan Özen | DSP | 2 | 1,0 |
| Ömer Din | SAADET | 2 | 1,0 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 2 | 1,0 |
| Muhammed Ufukcan Kaçmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Tuncay Yont | HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %52,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 100 | 52,4 |
| İYİ PARTİ | 38 | 19,9 |
| CHP | 37 | 19,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| SAADET | 2 | 1,1 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
Yeşiller Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yeşiller Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %67,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 112 | 67,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 41 | 24,7 |
| Sinan Oğan | 11 | 6,6 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %72,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 115 | 72,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 27,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 83 | 50,0 |
| CHP | 34 | 20,5 |
| MHP | 18 | 10,8 |
| İYİ PARTİ | 10 | 6,0 |
| BBP | 5 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,8 |
| MEMLEKET | 2 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| TKH | 1 | 0,6 |
| Diğer (6) | 6 | 3,6 |