Yıldızlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Yıldızlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 130 kişi (TÜİK).
Yıldızlı Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yıldızlı Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yıldızlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 130 kişidir. 2013 yılında 69 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %88,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,6 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yıldızlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yıldızlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 130 kişidir. 2013 yılında 69 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %88,4 arttı.
Yıldızlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yıldızlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 130 | -6,5 |
| 2021 | 139 | -0,7 |
| 2020 | 140 | 2,9 |
| 2019 | 136 | -11,7 |
| 2018 | 154 | 36,3 |
| 2017 | 113 | -5,8 |
| 2016 | 120 | -7,0 |
| 2015 | 129 | 31,6 |
| 2014 | 98 | 42,0 |
| 2013 | 69 | - |
Yıldızlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yıldızlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yıldızlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %69,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %26,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 57 | 69,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 22 | 26,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 3,7 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %54,6 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %40,7 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 47 | 54,6 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 35 | 40,7 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 3 | 3,5 |
| Abdulvahap Koyuncu | HÜDA PAR | 1 | 1,2 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %46,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %43,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 38 | 46,3 |
| MHP | 36 | 43,9 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,9 |
| HÜDA PAR | 2 | 2,4 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,2 |
| TİP | 1 | 1,2 |
Yıldızlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yıldızlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %58,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 48 | 58,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 39,0 |
| Muharrem İnce | 2 | 2,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %54,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 45 | 54,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 45,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %34,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 34,5 |
| CHP | 16 | 19,1 |
| İYİ PARTİ | 13 | 15,5 |
| MHP | 11 | 13,1 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 6,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 4,8 |
| MEMLEKET | 1 | 1,2 |
| BBP | 1 | 1,2 |
| AB | 1 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |