Yukarıulucak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Yukarıulucak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 149 kişi (TÜİK).
Yukarıulucak Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarıulucak Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarıulucak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2013 yılında 174 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,7 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yukarıulucak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yukarıulucak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2013 yılında 174 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,4 azaldı.
Yukarıulucak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yukarıulucak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 149 | -5,1 |
| 2021 | 157 | 3,3 |
| 2020 | 152 | 0,7 |
| 2019 | 151 | -3,2 |
| 2018 | 156 | 7,6 |
| 2017 | 145 | 2,8 |
| 2016 | 141 | -6,0 |
| 2015 | 150 | -13,3 |
| 2014 | 173 | -0,6 |
| 2013 | 174 | - |
Yukarıulucak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarıulucak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarıulucak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 143, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %48,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 65 | 48,1 |
| Mansur Yavaş | CHP | 58 | 43,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 5,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 2,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 143, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %43,7 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Veysel Ayık (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 59 | 43,7 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 38 | 28,1 |
| Özer Kasap | CHP | 34 | 25,2 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 3 | 2,2 |
| Ali Evren Eryıldız | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 143, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %48,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 64 | 48,1 |
| CHP | 36 | 27,1 |
| İYİ PARTİ | 27 | 20,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Yukarıulucak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarıulucak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %81,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 106 | 81,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 10,0 |
| Sinan Oğan | 10 | 7,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %85,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 111 | 85,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 14,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %53,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 69 | 53,1 |
| İYİ PARTİ | 25 | 19,2 |
| MHP | 24 | 18,5 |
| CHP | 8 | 6,2 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| AP | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |