Yunuseli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Yunuseli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 39.645 kişi (TÜİK).
Yunuseli Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yunuseli Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yunuseli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 39.645 kişidir. 2007 yılında 18.094 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %119,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,5 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yunuseli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yunuseli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 39.645 kişidir. 2007 yılında 18.094 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %119,1 arttı.
Yunuseli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yunuseli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 39.645 | 4,1 |
| 2021 | 38.094 | 4,8 |
| 2020 | 36.341 | 7,6 |
| 2019 | 33.761 | 8,7 |
| 2018 | 31.060 | 5,9 |
| 2017 | 29.341 | 10,6 |
| 2016 | 26.540 | 10,5 |
| 2015 | 24.013 | 7,6 |
| 2014 | 22.327 | 8,4 |
| 2013 | 20.604 | 8,0 |
| 2012 | 19.077 | 5,2 |
| 2011 | 18.126 | 8,1 |
| 2010 | 16.765 | 10,0 |
| 2009 | 15.236 | -27,1 |
| 2008 | 20.905 | 15,5 |
| 2007 | 18.094 | - |
Yunuseli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yunuseli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yunuseli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 29.086, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %55,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %32,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 11.905 | 55,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 7.051 | 32,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 958 | 4,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 477 | 2,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 366 | 1,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 311 | 1,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 152 | 0,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 68 | 0,3 |
| Mahmut Bayram | DSP | 51 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 51 | 0,2 |
| Diğer (17) | 176 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 29.086, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %52,5 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %31,8 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 11.226 | 52,5 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 6.812 | 31,8 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 1.128 | 5,3 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 682 | 3,2 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 432 | 2,0 |
| Gül Pola | DEM Parti | 426 | 2,0 |
| Kerim Bulut | SAADET | 188 | 0,9 |
| Mehmet Seskir | DSP | 116 | 0,5 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 82 | 0,4 |
| Cemil Bektaş | BTP | 75 | 0,3 |
| Diğer (8) | 236 | 1,1 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 29.086, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %48,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 10.466 | 48,9 |
| AK PARTİ | 6.837 | 31,9 |
| YENİDEN REFAH | 1.239 | 5,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 941 | 4,4 |
| İYİ PARTİ | 554 | 2,6 |
| DEM Parti | 487 | 2,3 |
| SAADET | 207 | 1,0 |
| MEMLEKET | 108 | 0,5 |
| BTP | 101 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 91 | 0,4 |
| Diğer (11) | 385 | 1,8 |
Yunuseli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yunuseli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 28.381, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %46,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.716 | 46,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11.256 | 44,5 |
| Sinan Oğan | 2.194 | 8,7 |
| Muharrem İnce | 119 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 28.406, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %50,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12.146 | 50,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.079 | 49,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 28.381, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %35,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 8.791 | 35,0 |
| CHP | 6.580 | 26,2 |
| İYİ PARTİ | 3.331 | 13,2 |
| MHP | 1.764 | 7,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.157 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1.018 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 914 | 3,6 |
| MEMLEKET | 448 | 1,8 |
| TİP | 314 | 1,2 |
| BBP | 223 | 0,9 |
| Diğer (16) | 378 | 1,5 |