Yusufuşağı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Evren, Ankara)
Ankara ili Evren ilçesine bağlı Yusufuşağı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 129 kişi (TÜİK).
Yusufuşağı Mahallesi, Ankara ilinin Evren ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yusufuşağı Mahallesi'nin haritası, Evren ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yusufuşağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2013 yılında 122 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,1 ile Arif Güçlü (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yusufuşağı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yusufuşağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2013 yılında 122 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,7 arttı.
Yusufuşağı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yusufuşağı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 129 | -6,5 |
| 2021 | 138 | -2,8 |
| 2020 | 142 | 0,0 |
| 2019 | 142 | -15,0 |
| 2018 | 167 | 36,9 |
| 2017 | 122 | -9,0 |
| 2016 | 134 | 1,5 |
| 2015 | 132 | 1,5 |
| 2014 | 130 | 6,6 |
| 2013 | 122 | - |
Yusufuşağı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yusufuşağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yusufuşağı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %51,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %45,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 57 | 51,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 50 | 45,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,9 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Evren Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %53,1 ile Arif Güçlü (CHP) aldı, ikinci sırada %42,3 ile Hüsamettin Ünsal (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Arif Güçlü | CHP | 59 | 53,1 |
| Hüsamettin Ünsal | AK PARTİ | 47 | 42,3 |
| İsmail Ekici | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 4,5 |
Evren Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %55,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 60 | 55,0 |
| AK PARTİ | 43 | 39,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| BTP | 1 | 0,9 |
Yusufuşağı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yusufuşağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %66,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 66 | 66,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 29,3 |
| Muharrem İnce | 2 | 2,0 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %84,4. En çok oyu %66,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 66 | 66,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 33,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %52,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 50 | 52,1 |
| CHP | 23 | 24,0 |
| MHP | 7 | 7,3 |
| İYİ PARTİ | 5 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,1 |
| HAK-PAR | 1 | 1,0 |
| TKH | 1 | 1,0 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,0 |
| BBP | 1 | 1,0 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,0 |
| Diğer (3) | 3 | 3,1 |