Zafer Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Pozantı, Adana)
Adana ili Pozantı ilçesine bağlı Zafer Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 5.836 kişi (TÜİK).
Zafer Mahallesi, Adana ilinin Pozantı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Zafer Mahallesi'nin haritası, Pozantı ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Zafer Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.836 kişidir. 2007 yılında 4.553 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %28,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,2 ile Şenol Eroğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Zafer Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Zafer Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.836 kişidir. 2007 yılında 4.553 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %28,2 arttı.
Zafer Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Zafer Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 5.836 | -2,2 |
| 2021 | 5.967 | 1,2 |
| 2020 | 5.897 | -1,2 |
| 2019 | 5.970 | 1,7 |
| 2018 | 5.869 | 0,7 |
| 2017 | 5.830 | 3,2 |
| 2016 | 5.650 | 3,1 |
| 2015 | 5.482 | 3,0 |
| 2014 | 5.322 | 1,2 |
| 2013 | 5.260 | 2,9 |
| 2012 | 5.114 | 3,3 |
| 2011 | 4.951 | 3,2 |
| 2010 | 4.797 | -0,6 |
| 2009 | 4.826 | 5,3 |
| 2008 | 4.584 | 0,7 |
| 2007 | 4.553 | - |
Zafer Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Zafer Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Zafer Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.888, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %49,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %36,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 1.574 | 49,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.171 | 36,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 269 | 8,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 62 | 1,9 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 43 | 1,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 23 | 0,7 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 11 | 0,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 7 | 0,2 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 6 | 0,2 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 5 | 0,2 |
| Diğer (9) | 17 | 0,5 |
Pozantı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.888, sandığa gidenlerin oranı %84,4. En çok oyu %41,2 ile Şenol Eroğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Ali Avan (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şenol Eroğlu | CHP | 1.303 | 41,2 |
| Ali Avan | MHP | 967 | 30,6 |
| Mustafa Çay | YENİDEN REFAH | 756 | 23,9 |
| Sadık Pinegöz | SAADET | 53 | 1,7 |
| Adem Aydın | İYİ PARTİ | 34 | 1,1 |
| Mehmet Emin Kaya | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,4 |
| Muhammet Enes Çıkat | MEMLEKET | 7 | 0,2 |
| Nejdat Yıldız | MİLLET | 7 | 0,2 |
| Figen Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 6 | 0,2 |
| Adnan Kaplan | HÜDA PAR | 6 | 0,2 |
| Diğer (3) | 7 | 0,2 |
Pozantı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.888, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %41,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.306 | 41,5 |
| MHP | 919 | 29,2 |
| YENİDEN REFAH | 714 | 22,7 |
| SAADET | 67 | 2,1 |
| İYİ PARTİ | 60 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 25 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 15 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 12 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 5 | 0,2 |
| MEMLEKET | 5 | 0,2 |
| Diğer (7) | 20 | 0,6 |
Zafer Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Zafer Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.923, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %54,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.888 | 54,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.337 | 38,9 |
| Sinan Oğan | 205 | 6,0 |
| Muharrem İnce | 10 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.922, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %58,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.967 | 58,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.392 | 41,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.923, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %39,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.334 | 39,0 |
| CHP | 948 | 27,7 |
| MHP | 446 | 13,0 |
| İYİ PARTİ | 306 | 8,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 103 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 59 | 1,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 57 | 1,7 |
| MEMLEKET | 32 | 0,9 |
| BBP | 31 | 0,9 |
| TİP | 30 | 0,9 |
| Diğer (8) | 29 | 0,9 |