Zübeyde Hanım Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Zübeyde Hanım Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 16.050 kişi (TÜİK).
Zübeyde Hanım Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Zübeyde Hanım Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Zübeyde Hanım Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16.050 kişidir. 2007 yılında 11.338 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,2 ile Ramazan Değerli (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Zübeyde Hanım Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Zübeyde Hanım Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16.050 kişidir. 2007 yılında 11.338 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,6 arttı.
Zübeyde Hanım Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Zübeyde Hanım Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 16.050 | 2,8 |
| 2021 | 15.606 | 2,5 |
| 2020 | 15.231 | -7,0 |
| 2019 | 16.381 | 1,4 |
| 2018 | 16.149 | 32,5 |
| 2017 | 12.187 | 7,9 |
| 2016 | 11.290 | -1,6 |
| 2015 | 11.468 | -0,7 |
| 2014 | 11.547 | -0,9 |
| 2013 | 11.649 | -1,4 |
| 2012 | 11.812 | -2,1 |
| 2011 | 12.066 | -2,0 |
| 2010 | 12.308 | -4,1 |
| 2009 | 12.833 | -5,3 |
| 2008 | 13.545 | 19,5 |
| 2007 | 11.338 | - |
Zübeyde Hanım Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Zübeyde Hanım Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Zübeyde Hanım Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 10.014, sandığa gidenlerin oranı %76,5. En çok oyu %60,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 4.414 | 60,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2.244 | 30,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 218 | 3,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 146 | 2,0 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 85 | 1,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 66 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 51 | 0,7 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 18 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 14 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,2 |
| Diğer (9) | 55 | 0,8 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 10.014, sandığa gidenlerin oranı %76,5. En çok oyu %47,2 ile Ramazan Değerli (CHP) aldı, ikinci sırada %36,6 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Değerli | CHP | 3.459 | 47,2 |
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 2.679 | 36,6 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 332 | 4,5 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 326 | 4,5 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 137 | 1,9 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 97 | 1,3 |
| Emanullah Koca | SAADET | 51 | 0,7 |
| Kadriye Esra Aygün | DEVA PARTİSİ | 41 | 0,6 |
| Aynur Arslaner | MEMLEKET | 31 | 0,4 |
| Bayram Güzel | BTP | 30 | 0,4 |
| Diğer (16) | 145 | 2,0 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 10.014, sandığa gidenlerin oranı %76,5. En çok oyu %47,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.441 | 47,2 |
| AK PARTİ | 2.494 | 34,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 412 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 348 | 4,8 |
| İYİ PARTİ | 161 | 2,2 |
| DEM Parti | 113 | 1,6 |
| SAADET | 70 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 52 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 35 | 0,5 |
| BTP | 32 | 0,4 |
| Diğer (13) | 139 | 1,9 |
Zübeyde Hanım Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Zübeyde Hanım Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.258, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %47,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.273 | 47,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.079 | 45,1 |
| Sinan Oğan | 657 | 7,3 |
| Muharrem İnce | 33 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.267, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %50,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.383 | 50,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.367 | 49,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.258, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %31,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.868 | 31,9 |
| CHP | 2.264 | 25,2 |
| İYİ PARTİ | 1.336 | 14,9 |
| MHP | 960 | 10,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 377 | 4,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 341 | 3,8 |
| YENİDEN REFAH | 291 | 3,2 |
| TİP | 131 | 1,5 |
| MEMLEKET | 127 | 1,4 |
| BBP | 87 | 1,0 |
| Diğer (16) | 131 | 1,5 |