Afşar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Afşar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 67 kişi (TÜİK).
Afşar Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Afşar Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Afşar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 67 kişidir. 2013 yılında 60 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,2 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Afşar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Afşar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 67 kişidir. 2013 yılında 60 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,7 arttı.
Afşar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Afşar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 67 | 3,1 |
| 2021 | 65 | -1,5 |
| 2020 | 66 | -9,6 |
| 2019 | 73 | -24,0 |
| 2018 | 96 | 104,3 |
| 2017 | 47 | -6,0 |
| 2016 | 50 | -2,0 |
| 2015 | 51 | 0,0 |
| 2014 | 51 | -15,0 |
| 2013 | 60 | - |
Afşar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Afşar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Afşar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %56,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 34 | 56,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 24 | 40,0 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 1,7 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 1,7 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %54,2 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı, ikinci sırada %42,4 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Doğanay | CHP | 32 | 54,2 |
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 25 | 42,4 |
| İbrahim Çakır | YENİDEN REFAH | 1 | 1,7 |
| Sercan Cem Cantaş | HKP | 1 | 1,7 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %51,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %45,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 31 | 51,7 |
| AK PARTİ | 27 | 45,0 |
| TKP | 1 | 1,7 |
| BTP | 1 | 1,7 |
Afşar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Afşar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %51,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 51,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 24 | 42,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 5,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %50,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 50,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 28 | 49,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %36,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 20 | 36,4 |
| CHP | 14 | 25,4 |
| İYİ PARTİ | 13 | 23,6 |
| MHP | 2 | 3,6 |
| AP | 2 | 3,6 |
| BBP | 1 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,8 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,8 |