Salihler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Salihler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 241 kişi (TÜİK).
Salihler Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Salihler Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Salihler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 241 kişidir. 2013 yılında 353 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,4 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Salihler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Salihler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 241 kişidir. 2013 yılında 353 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,7 azaldı.
Salihler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Salihler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 241 | -4,4 |
| 2021 | 252 | -6,0 |
| 2020 | 268 | -10,1 |
| 2019 | 298 | -7,7 |
| 2018 | 323 | 14,5 |
| 2017 | 282 | -5,4 |
| 2016 | 298 | -3,2 |
| 2015 | 308 | -5,5 |
| 2014 | 326 | -7,6 |
| 2013 | 353 | - |
Salihler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Salihler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Salihler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 251, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %64,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 119 | 64,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 52 | 28,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 3,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 1,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 251, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %62,4 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,8 ile Mehmet Doğanay (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 113 | 62,4 |
| Mehmet Doğanay | CHP | 54 | 29,8 |
| İbrahim Çakır | YENİDEN REFAH | 8 | 4,4 |
| Yeter Saynur Sallı | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Tarkan Denizkaya | DSP | 1 | 0,6 |
| Sercan Cem Cantaş | HKP | 1 | 0,6 |
| Süleyman Alpsoy | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| Volkan Altınışık | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Aytekin Can | SAADET | 1 | 0,6 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 251, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %57,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 108 | 57,8 |
| CHP | 59 | 31,6 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 5,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 3,2 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
Salihler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Salihler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 231, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %83,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 171 | 83,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25 | 12,1 |
| Sinan Oğan | 6 | 2,9 |
| Muharrem İnce | 4 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 231, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %85,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 175 | 85,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 14,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 231, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %55,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 111 | 55,0 |
| MHP | 42 | 20,8 |
| CHP | 17 | 8,4 |
| İYİ PARTİ | 10 | 5,0 |
| BBP | 3 | 1,5 |
| HAK-PAR | 2 | 1,0 |
| MEMLEKET | 2 | 1,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| TİP | 2 | 1,0 |
| ANAP | 2 | 1,0 |
| Diğer (3) | 5 | 2,5 |