Akçakavak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Akçakavak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 92 kişi (TÜİK).
Akçakavak Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Akçakavak Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Akçakavak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 92 kişidir. 2013 yılında 87 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,2 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Akçakavak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Akçakavak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 92 kişidir. 2013 yılında 87 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,7 arttı.
Akçakavak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Akçakavak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 92 | 9,5 |
| 2021 | 84 | 15,1 |
| 2020 | 73 | 0,0 |
| 2019 | 73 | -2,7 |
| 2018 | 75 | -2,6 |
| 2017 | 77 | -10,5 |
| 2016 | 86 | 8,9 |
| 2015 | 79 | -8,1 |
| 2014 | 86 | -1,1 |
| 2013 | 87 | - |
Akçakavak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Akçakavak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Akçakavak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %62,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 44 | 62,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 22 | 31,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 5,7 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %49,2 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %29,9 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 33 | 49,2 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 20 | 29,9 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 13 | 19,4 |
| Mehmet Tekcanlı | HÜDA PAR | 1 | 1,5 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %50,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 36 | 50,0 |
| AK PARTİ | 22 | 30,6 |
| İYİ PARTİ | 13 | 18,1 |
| BTP | 1 | 1,4 |
Akçakavak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Akçakavak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %60,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 43 | 60,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 28,2 |
| Sinan Oğan | 8 | 11,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %71,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 45 | 71,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 28,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %41,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 41,4 |
| İYİ PARTİ | 12 | 17,1 |
| MHP | 11 | 15,7 |
| CHP | 8 | 11,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 5,7 |
| HAK-PAR | 1 | 1,4 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,4 |
| BBP | 1 | 1,4 |