Alagöz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Alagöz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 147 kişi (TÜİK).
Alagöz Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Alagöz Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Alagöz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 147 kişidir. 2007 yılında 201 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,7 ile Veysel Alkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Alagöz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Alagöz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 147 kişidir. 2007 yılında 201 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,9 azaldı.
Alagöz Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Alagöz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 147 | -19,2 |
| 2021 | 182 | 14,5 |
| 2020 | 159 | -9,7 |
| 2019 | 176 | -8,3 |
| 2018 | 192 | -6,8 |
| 2017 | 206 | -1,0 |
| 2016 | 208 | 4,0 |
| 2015 | 200 | 3,6 |
| 2014 | 193 | 15,6 |
| 2013 | 167 | 9,2 |
| 2012 | 153 | -13,1 |
| 2011 | 176 | -1,1 |
| 2010 | 178 | -4,3 |
| 2009 | 186 | -14,3 |
| 2008 | 217 | 8,0 |
| 2007 | 201 | - |
Alagöz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Alagöz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Alagöz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %65,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 92 | 65,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 37 | 26,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 3,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,7 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %50,7 ile Veysel Alkan (CHP) aldı, ikinci sırada %37,1 ile Murat Ercan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Alkan | CHP | 71 | 50,7 |
| Murat Ercan | AK PARTİ | 52 | 37,1 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 7 | 5,0 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 4 | 2,9 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| Onur Kılıç | ANAP | 1 | 0,7 |
| Hüseyin Öztürk | TKP | 1 | 0,7 |
| Ahmet Ateş | MİLLET | 1 | 0,7 |
| Yakup Engin | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %53,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 74 | 53,6 |
| AK PARTİ | 47 | 34,1 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,9 |
| İYİ PARTİ | 3 | 2,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,7 |
| ANAP | 1 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Alagöz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Alagöz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %54,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 71 | 54,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 49 | 37,4 |
| Sinan Oğan | 11 | 8,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %59,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 72 | 59,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 50 | 41,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %35,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 46 | 35,9 |
| MHP | 24 | 18,8 |
| CHP | 24 | 18,8 |
| İYİ PARTİ | 21 | 16,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,3 |
| BBP | 2 | 1,6 |
| AP | 2 | 1,6 |
| HAK-PAR | 1 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| Diğer (2) | 2 | 1,6 |