Yenihisar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Yenihisar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 243 kişi (TÜİK).
Yenihisar Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenihisar Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenihisar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 243 kişidir. 2007 yılında 109 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %122,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,6 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yenihisar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenihisar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 243 kişidir. 2007 yılında 109 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %122,9 arttı.
Yenihisar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yenihisar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 243 | 8,0 |
| 2021 | 225 | 8,7 |
| 2020 | 207 | -11,9 |
| 2019 | 235 | 25,7 |
| 2018 | 187 | 13,3 |
| 2017 | 165 | 13,0 |
| 2016 | 146 | 2,1 |
| 2015 | 143 | -8,3 |
| 2014 | 156 | 0,0 |
| 2013 | 156 | 16,4 |
| 2012 | 134 | 8,9 |
| 2011 | 123 | 28,1 |
| 2010 | 96 | 0,0 |
| 2009 | 96 | -12,7 |
| 2008 | 110 | 0,9 |
| 2007 | 109 | - |
Yenihisar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenihisar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenihisar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 256, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %57,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 128 | 57,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 82 | 36,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 0,9 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 256, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %43,6 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,4 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 96 | 43,6 |
| Veysel Alkan | CHP | 91 | 41,4 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 12 | 5,5 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 12 | 5,5 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 3 | 1,4 |
| Ziya Kirzuk | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Nevroz Bulak | DEM Parti | 1 | 0,5 |
| Ubeydullah Çakır | HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
| Harun Gülmez | DP | 1 | 0,5 |
| Yakup Engin | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 256, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %40,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 87 | 40,6 |
| CHP | 87 | 40,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 7,5 |
| İYİ PARTİ | 11 | 5,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
| DEM Parti | 2 | 0,9 |
| TKH | 2 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 0,9 |
Yenihisar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenihisar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %50,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 106 | 50,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 90 | 42,9 |
| Sinan Oğan | 14 | 6,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %53,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 112 | 53,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 97 | 46,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %29,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 62 | 29,5 |
| CHP | 53 | 25,2 |
| İYİ PARTİ | 37 | 17,6 |
| MHP | 25 | 11,9 |
| TİP | 7 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 3,3 |
| BBP | 6 | 2,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 2,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 1,4 |