Altıağaç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)

Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Altıağaç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 8.541 kişi (TÜİK).

Altıağaç Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Altıağaç Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Altıağaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.541 kişidir. 2007 yılında 5.483 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %55,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,0 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 0,475 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Mamak

Nüfus (2022)

8.541

Altıağaç Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Altıağaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.541 kişidir. 2007 yılında 5.483 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %55,8 arttı.

Altıağaç Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)

Yıllara göre Altıağaç Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 8.541 14,1
2021 7.487 18,3
2020 6.328 9,4
2019 5.786 5,2
2018 5.500 5,2
2017 5.230 4,1
2016 5.024 4,6
2015 4.802 13,5
2014 4.232 0,0
2013 4.231 -20,5
2012 5.325 1,4
2011 5.251 2,2
2010 5.138 -0,1
2009 5.142 -6,5
2008 5.498 0,3
2007 5.483 -

Altıağaç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Altıağaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Altıağaç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 6.746, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %50,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %41,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 2.470 50,1
Turgut Altınok AK PARTİ 2.025 41,0
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 207 4,2
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 97 2,0
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 46 0,9
Gültan Kışanak DEM Parti 27 0,6
Cafer Güneş SAADET 22 0,5
Celal Mümtaz Akıncı DEVA PARTİSİ 11 0,2
Tuvana Naz Ketene ANAP 7 0,1
Zafer Burak Hasar MEMLEKET 4 0,1
Diğer (9) 17 0,3

Mamak Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 6.746, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %46,0 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,2 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Asım Balcı AK PARTİ 2.273 46,0
Veli Gündüz Şahin CHP 1.985 40,2
Hüseyin Ekinci YENİDEN REFAH 275 5,6
Kezban Yavuz ZAFER PARTİSİ 145 2,9
Kevser Ofluoğlu İYİ PARTİ 118 2,4
Murat Sipahi SAADET 35 0,7
Elif Kaya DEM Parti 34 0,7
Muhammed Hanifi Özhan DEVA PARTİSİ 21 0,4
Hasan Dinçer ANAP 14 0,3
Hüseyin Kuloğlu BTP 6 0,1
Diğer (10) 31 0,6

Mamak Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 6.746, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %44,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %37,2 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 2.166 44,0
CHP 1.833 37,2
YENİDEN REFAH 327 6,6
ZAFER PARTİSİ 225 4,6
İYİ PARTİ 145 2,9
SAADET 45 0,9
DEM Parti 39 0,8
DEVA PARTİSİ 37 0,8
Bağımsız 28 0,6
BTP 13 0,3
Diğer (14) 68 1,4

Altıağaç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Altıağaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 6.573, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %59,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 3.508 59,9
Kemal Kılıçdaroğlu 1.807 30,8
Sinan Oğan 527 9,0
Muharrem İnce 17 0,3

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 6.581, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %64,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 3.607 64,2
Kemal Kılıçdaroğlu 2.009 35,8

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 6.573, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %41,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,7 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 2.429 41,5
CHP 1.151 19,7
MHP 769 13,1
İYİ PARTİ 584 10,0
ZAFER PARTİSİ 296 5,1
YENİDEN REFAH 252 4,3
BBP 94 1,6
YEŞİL SOL PARTİ 91 1,6
MEMLEKET 55 0,9
AP 16 0,3
Diğer (13) 50 0,9

Haritalar

Altıağaç Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Mamak ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik