Anayurt Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Anayurt Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 244 kişi (TÜİK).
Anayurt Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Anayurt Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Anayurt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 244 kişidir. 2007 yılında 163 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %68,5 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Anayurt Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Anayurt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 244 kişidir. 2007 yılında 163 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,7 arttı.
Anayurt Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Anayurt Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 244 | 2,1 |
| 2021 | 239 | -7,0 |
| 2020 | 257 | -7,2 |
| 2019 | 277 | -17,3 |
| 2018 | 335 | 55,8 |
| 2017 | 215 | -2,3 |
| 2016 | 220 | -4,3 |
| 2015 | 230 | 4,1 |
| 2014 | 221 | -11,6 |
| 2013 | 250 | 6,4 |
| 2012 | 235 | 36,6 |
| 2011 | 172 | -6,0 |
| 2010 | 183 | -6,2 |
| 2009 | 195 | -25,0 |
| 2008 | 260 | 59,5 |
| 2007 | 163 | - |
Anayurt Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Anayurt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Anayurt Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 246, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %52,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 119 | 52,9 |
| Mansur Yavaş | CHP | 84 | 37,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 5,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,4 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,4 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 246, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %68,5 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,8 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 152 | 68,5 |
| Veysel Alkan | CHP | 44 | 19,8 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 9 | 4,0 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 9 | 4,0 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,2 |
| Ziya Kirzuk | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Harun Gülmez | DP | 1 | 0,5 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 1 | 0,5 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 246, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %61,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 135 | 61,6 |
| CHP | 56 | 25,6 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 5,5 |
| İYİ PARTİ | 10 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
Anayurt Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Anayurt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %70,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 132 | 70,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 24,1 |
| Sinan Oğan | 8 | 4,3 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %77,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 142 | 77,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 41 | 22,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %41,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 77 | 41,4 |
| MHP | 35 | 18,8 |
| CHP | 26 | 14,0 |
| İYİ PARTİ | 17 | 9,1 |
| BBP | 11 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,7 |
| TİP | 3 | 1,6 |
| ANAP | 2 | 1,1 |
| AP | 2 | 1,1 |
| Diğer (2) | 2 | 1,1 |