Tatlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Tatlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 145 kişi (TÜİK).
Tatlar Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tatlar Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tatlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 145 kişidir. 2007 yılında 218 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,9 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tatlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tatlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 145 kişidir. 2007 yılında 218 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,5 azaldı.
Tatlar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tatlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 145 | 5,8 |
| 2021 | 137 | 5,4 |
| 2020 | 130 | 0,8 |
| 2019 | 129 | -10,4 |
| 2018 | 144 | -4,6 |
| 2017 | 151 | -4,4 |
| 2016 | 158 | -2,5 |
| 2015 | 162 | -13,8 |
| 2014 | 188 | -9,2 |
| 2013 | 207 | -2,4 |
| 2012 | 212 | 1,4 |
| 2011 | 209 | -8,3 |
| 2010 | 228 | 0,0 |
| 2009 | 228 | 15,7 |
| 2008 | 197 | -9,6 |
| 2007 | 218 | - |
Tatlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tatlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tatlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 134, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %62,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 76 | 62,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 33 | 27,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 3,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 3,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,8 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,8 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 134, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %63,9 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %13,9 ile Fatih Koca (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 78 | 63,9 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 17 | 13,9 |
| Veysel Alkan | CHP | 15 | 12,3 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 3 | 2,5 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,5 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,6 |
| Ubeydullah Çakır | HÜDA PAR | 2 | 1,6 |
| Hüseyin Öztürk | TKP | 1 | 0,8 |
| Ahmet Ateş | MİLLET | 1 | 0,8 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 134, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %61,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 72 | 61,0 |
| CHP | 15 | 12,7 |
| İYİ PARTİ | 11 | 9,3 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 5,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 4,2 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,7 |
| TKP | 1 | 0,8 |
Tatlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tatlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %84,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 91 | 84,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 13,0 |
| Sinan Oğan | 3 | 2,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %85,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 95 | 85,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 14,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %58,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 66 | 58,9 |
| MHP | 16 | 14,3 |
| CHP | 12 | 10,7 |
| BBP | 7 | 6,2 |
| İYİ PARTİ | 7 | 6,2 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |