Armutköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Armutköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 620 kişi (TÜİK).
Armutköy Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Armutköy Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Armutköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 620 kişidir. 2007 yılında 616 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %0,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,5 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Armutköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Armutköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 620 kişidir. 2007 yılında 616 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %0,6 arttı.
Armutköy Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Armutköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 620 | -4,5 |
| 2021 | 649 | 1,1 |
| 2020 | 642 | 1,7 |
| 2019 | 631 | -0,3 |
| 2018 | 633 | 0,8 |
| 2017 | 628 | 2,6 |
| 2016 | 612 | -0,3 |
| 2015 | 614 | 1,7 |
| 2014 | 604 | 9,6 |
| 2013 | 551 | -1,8 |
| 2012 | 561 | -3,4 |
| 2011 | 581 | -1,0 |
| 2010 | 587 | 1,0 |
| 2009 | 581 | -1,2 |
| 2008 | 588 | -4,5 |
| 2007 | 616 | - |
Armutköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Armutköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Armutköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 525, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %52,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 229 | 52,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 172 | 39,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 10 | 2,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 9 | 2,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 0,9 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Hasan Aydın | BTP | 2 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 1,2 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 525, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %49,5 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %41,5 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 215 | 49,5 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 180 | 41,5 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 10 | 2,3 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 9 | 2,1 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| Cemil Bektaş | BTP | 3 | 0,7 |
| Önder Ersoy | DP | 3 | 0,7 |
| Gül Pola | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Kerim Bulut | SAADET | 2 | 0,5 |
| Hayati Pamuk | Bağımsız | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 525, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %46,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 200 | 46,3 |
| AK PARTİ | 167 | 38,7 |
| İYİ PARTİ | 18 | 4,2 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 2,5 |
| TİP | 6 | 1,4 |
| SAADET | 5 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,9 |
| BTP | 4 | 0,9 |
| DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Armutköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Armutköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 505, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %50,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 230 | 50,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 197 | 43,5 |
| Sinan Oğan | 25 | 5,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 505, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %53,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 235 | 53,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 208 | 47,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 505, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %38,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 172 | 38,0 |
| CHP | 137 | 30,3 |
| İYİ PARTİ | 47 | 10,4 |
| MHP | 33 | 7,3 |
| MEMLEKET | 14 | 3,1 |
| TİP | 14 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,3 |
| BBP | 4 | 0,9 |
| AP | 4 | 0,9 |
| Diğer (5) | 8 | 1,8 |