Aşağıbağlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Aşağıbağlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 56 kişi (TÜİK).
Aşağıbağlıca Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aşağıbağlıca Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aşağıbağlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 56 kişidir. 2013 yılında 45 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,5 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Aşağıbağlıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aşağıbağlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 56 kişidir. 2013 yılında 45 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,4 arttı.
Aşağıbağlıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Aşağıbağlıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 56 | 16,7 |
| 2021 | 48 | -7,7 |
| 2020 | 52 | -3,7 |
| 2019 | 54 | -3,6 |
| 2018 | 56 | 5,7 |
| 2017 | 53 | 3,9 |
| 2016 | 51 | 27,5 |
| 2015 | 40 | -4,8 |
| 2014 | 42 | -6,7 |
| 2013 | 45 | - |
Aşağıbağlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aşağıbağlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aşağıbağlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %64,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 45 | 64,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 24 | 34,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %61,5 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %36,9 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 40 | 61,5 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 24 | 36,9 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,5 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %62,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 43 | 62,3 |
| AK PARTİ | 25 | 36,2 |
| MEMLEKET | 1 | 1,4 |
Aşağıbağlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aşağıbağlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %53,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30 | 53,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 42,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,8 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %55,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30 | 55,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 44,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %30,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 17 | 30,4 |
| CHP | 15 | 26,8 |
| İYİ PARTİ | 8 | 14,3 |
| MHP | 3 | 5,4 |
| ANAP | 3 | 5,4 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,6 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,8 |
| MEMLEKET | 1 | 1,8 |
| BBP | 1 | 1,8 |
| HKP | 1 | 1,8 |
| Diğer (1) | 1 | 1,8 |