Yukarıbağlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)

Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Yukarıbağlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 107 kişi (TÜİK).

Yukarıbağlıca Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarıbağlıca Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarıbağlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 107 kişidir. 2013 yılında 80 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %33,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,2 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 10,292 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Nallıhan

Nüfus (2022)

107

Yukarıbağlıca Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Yukarıbağlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 107 kişidir. 2013 yılında 80 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %33,7 arttı.

Yukarıbağlıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Yukarıbağlıca Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 107 -0,9
2021 108 1,9
2020 106 3,9
2019 102 0,0
2018 102 -6,4
2017 109 7,9
2016 101 6,3
2015 95 5,6
2014 90 12,5
2013 80 -

Yukarıbağlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarıbağlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarıbağlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 100, sandığa gidenlerin oranı %101,0. En çok oyu %57,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %41,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 56 57,1
Turgut Altınok AK PARTİ 41 41,8
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 1 1,0

Nallıhan Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 100, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %53,2 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %46,8 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Ertunç Güngör CHP 50 53,2
İsmail Öntaş AK PARTİ 44 46,8

Nallıhan Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 100, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %52,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %45,3 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 50 52,6
AK PARTİ 43 45,3
MEMLEKET 1 1,1
BTP 1 1,1

Yukarıbağlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarıbağlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %56,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 51 56,7
Kemal Kılıçdaroğlu 32 35,6
Sinan Oğan 7 7,8

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %63,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 58 63,7
Kemal Kılıçdaroğlu 33 36,3

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %34,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,7 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 31 34,4
CHP 15 16,7
İYİ PARTİ 15 16,7
MHP 14 15,6
ZAFER PARTİSİ 5 5,6
AP 4 4,4
BBP 2 2,2
MEMLEKET 1 1,1
ANAP 1 1,1

Haritalar

Yukarıbağlıca Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Nallıhan ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik