Aşağıbalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Aşağıbalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 38 kişi (TÜİK).
Aşağıbalı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aşağıbalı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aşağıbalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 38 kişidir. 2013 yılında 55 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,6 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 13,318 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 38 |
Aşağıbalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aşağıbalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 38 kişidir. 2013 yılında 55 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,9 azaldı.
Aşağıbalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Aşağıbalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 38 | 2,7 |
| 2021 | 37 | 0,0 |
| 2020 | 37 | -5,1 |
| 2019 | 39 | 2,6 |
| 2018 | 38 | -9,5 |
| 2017 | 42 | -10,6 |
| 2016 | 47 | -6,0 |
| 2015 | 50 | -5,7 |
| 2014 | 53 | -3,6 |
| 2013 | 55 | - |
Aşağıbalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aşağıbalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aşağıbalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %105,6. En çok oyu %79,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %5,3 ile Yüksel Selçuk Türkoğlu (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 30 | 79,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 5,3 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 2 | 5,3 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 5,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,6 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 2,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %58,6 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %13,8 ile Sedat Sevim (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 17 | 58,6 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 4 | 13,8 |
| Şükrü Erdem | CHP | 3 | 10,3 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 1 | 3,5 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 3,5 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 3,5 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 1 | 3,5 |
| Burak Çelik | SAADET | 1 | 3,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %45,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %12,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 14 | 45,2 |
| İYİ PARTİ | 4 | 12,9 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 12,9 |
| CHP | 3 | 9,7 |
| DP | 3 | 9,7 |
| HÜDA PAR | 1 | 3,2 |
| SAADET | 1 | 3,2 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 3,2 |
Aşağıbalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aşağıbalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %88,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 88,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3 | 8,6 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %86,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 86,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 13,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %52,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 19 | 52,8 |
| MHP | 12 | 33,3 |
| CHP | 2 | 5,6 |
| MEMLEKET | 1 | 2,8 |
| AB | 1 | 2,8 |
| İYİ PARTİ | 1 | 2,8 |