Aşağıçanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Aşağıçanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 41 kişi (TÜİK).
Aşağıçanlı Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aşağıçanlı Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aşağıçanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 41 kişidir. 2013 yılında 17 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %141,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,1 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 8,68 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 41 |
Aşağıçanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aşağıçanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 41 kişidir. 2013 yılında 17 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %141,2 arttı.
Aşağıçanlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Aşağıçanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 41 | 7,9 |
| 2021 | 38 | 35,7 |
| 2020 | 28 | 3,7 |
| 2019 | 27 | -6,9 |
| 2018 | 29 | 7,4 |
| 2017 | 27 | 22,7 |
| 2016 | 22 | 29,4 |
| 2015 | 17 | 21,4 |
| 2014 | 14 | -17,6 |
| 2013 | 17 | - |
Aşağıçanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aşağıçanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aşağıçanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %101,4. En çok oyu %58,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %37,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 43 | 58,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 27 | 37,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 4,1 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %101,4. En çok oyu %58,1 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %36,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 43 | 58,1 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 27 | 36,5 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 2 | 2,7 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 1 | 1,4 |
| - | Bağımsız | 1 | 1,4 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %101,4. En çok oyu %41,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 30 | 41,1 |
| AK PARTİ | 27 | 37,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 12 | 16,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 4,1 |
| SAADET | 1 | 1,4 |
Aşağıçanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aşağıçanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 40, sandığa gidenlerin oranı %107,5. En çok oyu %70,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 29 | 70,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 24,4 |
| Sinan Oğan | 2 | 4,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 40, sandığa gidenlerin oranı %105,0. En çok oyu %72,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 29 | 72,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 27,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 40, sandığa gidenlerin oranı %107,5. En çok oyu %31,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 13 | 31,7 |
| MHP | 12 | 29,3 |
| İYİ PARTİ | 6 | 14,6 |
| CHP | 5 | 12,2 |
| BBP | 2 | 4,9 |