İsmetpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı İsmetpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 922 kişi (TÜİK).
İsmetpaşa Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İsmetpaşa Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İsmetpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 922 kişidir. 2007 yılında 239 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %285,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,2 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 8,315 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 922 |
İsmetpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İsmetpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 922 kişidir. 2007 yılında 239 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %285,8 arttı.
İsmetpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İsmetpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 922 | -4,3 |
| 2021 | 963 | 2,2 |
| 2020 | 942 | 0,6 |
| 2019 | 936 | -2,5 |
| 2018 | 960 | -7,6 |
| 2017 | 1.039 | -2,0 |
| 2016 | 1.060 | -3,6 |
| 2015 | 1.100 | -0,6 |
| 2014 | 1.107 | 3,7 |
| 2013 | 1.068 | -4,2 |
| 2012 | 1.115 | 0,2 |
| 2011 | 1.113 | 9,3 |
| 2010 | 1.018 | 62,6 |
| 2009 | 626 | 138,0 |
| 2008 | 263 | 10,0 |
| 2007 | 239 | - |
İsmetpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İsmetpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İsmetpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 766, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %50,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 317 | 50,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 274 | 43,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 21 | 3,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 1,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,9 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 2 | 0,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,3 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 766, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %45,2 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %42,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 287 | 45,2 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 267 | 42,0 |
| - | Bağımsız | 36 | 5,7 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 27 | 4,2 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 9 | 1,4 |
| Semiha Tad | BTP | 2 | 0,3 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 2 | 0,3 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Doğucan Hançer | YTP | 1 | 0,2 |
| Harun Nevruzoğlu | MİLLET | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 766, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %41,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %41,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 265 | 41,7 |
| CHP | 261 | 41,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 41 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 39 | 6,1 |
| İYİ PARTİ | 12 | 1,9 |
| BTP | 6 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| TİP | 2 | 0,3 |
| SAADET | 2 | 0,3 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
İsmetpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İsmetpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 773, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %67,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 467 | 67,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 180 | 26,1 |
| Sinan Oğan | 37 | 5,4 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 774, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %72,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 481 | 72,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 184 | 27,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 773, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %43,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 299 | 43,9 |
| MHP | 106 | 15,6 |
| İYİ PARTİ | 96 | 14,1 |
| CHP | 72 | 10,6 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 5,3 |
| BBP | 19 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 2,2 |
| MEMLEKET | 5 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 0,7 |
| TİP | 5 | 0,7 |
| Diğer (8) | 10 | 1,5 |