Aydıncık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Aydıncık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 191 kişi (TÜİK).
Aydıncık Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aydıncık Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aydıncık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 191 kişidir. 2007 yılında 206 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %7,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %72,8 ile Ramazan Değerli (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Aydıncık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aydıncık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 191 kişidir. 2007 yılında 206 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %7,3 azaldı.
Aydıncık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Aydıncık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 191 | 8,5 |
| 2021 | 176 | 3,5 |
| 2020 | 170 | 20,6 |
| 2019 | 141 | -10,2 |
| 2018 | 157 | 18,9 |
| 2017 | 132 | -7,0 |
| 2016 | 142 | 1,4 |
| 2015 | 140 | -17,2 |
| 2014 | 169 | -13,3 |
| 2013 | 195 | 5,4 |
| 2012 | 185 | -8,9 |
| 2011 | 203 | -1,0 |
| 2010 | 205 | -15,3 |
| 2009 | 242 | -3,2 |
| 2008 | 250 | 21,4 |
| 2007 | 206 | - |
Aydıncık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aydıncık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aydıncık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %81,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %14,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 147 | 81,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 26 | 14,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 1,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 1,1 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %72,8 ile Ramazan Değerli (CHP) aldı, ikinci sırada %17,8 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Değerli | CHP | 131 | 72,8 |
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 32 | 17,8 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 6 | 3,3 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 3 | 1,7 |
| Hasan Rıza Çağdaş | TKP | 2 | 1,1 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Emanullah Koca | SAADET | 2 | 1,1 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Kadriye Esra Aygün | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %73,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %14,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 133 | 73,9 |
| AK PARTİ | 26 | 14,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 3,3 |
| SAADET | 3 | 1,7 |
| TKP | 2 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| TKH | 2 | 1,1 |
| DEM Parti | 1 | 0,6 |
| BTP | 1 | 0,6 |
| GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Diğer (3) | 3 | 1,7 |
Aydıncık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aydıncık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 158, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %77,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %20,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 116 | 77,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 20,7 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 158, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %78,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %21,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 114 | 78,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 21,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 158, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %56,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %16,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 84 | 56,4 |
| AK PARTİ | 24 | 16,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 12 | 8,1 |
| TİP | 9 | 6,0 |
| MHP | 8 | 5,4 |
| İYİ PARTİ | 6 | 4,0 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |