Peçenek Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Peçenek Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 562 kişi (TÜİK).
Peçenek Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Peçenek Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Peçenek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 562 kişidir. 2007 yılında 675 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %81,4 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Peçenek Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Peçenek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 562 kişidir. 2007 yılında 675 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,7 azaldı.
Peçenek Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Peçenek Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 562 | -2,3 |
| 2021 | 575 | -1,7 |
| 2020 | 585 | 2,5 |
| 2019 | 571 | -1,0 |
| 2018 | 577 | -2,4 |
| 2017 | 591 | -1,5 |
| 2016 | 600 | 1,4 |
| 2015 | 592 | -4,5 |
| 2014 | 620 | -1,9 |
| 2013 | 632 | -0,3 |
| 2012 | 634 | 0,6 |
| 2011 | 630 | -0,9 |
| 2010 | 636 | -3,9 |
| 2009 | 662 | -4,3 |
| 2008 | 692 | 2,5 |
| 2007 | 675 | - |
Peçenek Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Peçenek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Peçenek Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 451, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %80,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %13,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 305 | 80,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 51 | 13,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 17 | 4,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,3 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,3 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,3 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 451, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %81,4 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %9,3 ile Mehmet Altıngöz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 306 | 81,4 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 35 | 9,3 |
| Ramazan Değerli | CHP | 31 | 8,2 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Kadriye Esra Aygün | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 451, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %81,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,1 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 300 | 81,3 |
| YENİDEN REFAH | 30 | 8,1 |
| CHP | 30 | 8,1 |
| SAADET | 3 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,3 |
| GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Peçenek Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Peçenek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 450, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %92,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %4,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 385 | 92,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 4,8 |
| Sinan Oğan | 10 | 2,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 450, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %93,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 388 | 93,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 6,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 450, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %81,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %6,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 336 | 81,4 |
| MHP | 28 | 6,8 |
| CHP | 13 | 3,1 |
| İYİ PARTİ | 9 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,4 |
| BBP | 5 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,0 |
| AB | 3 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| TİP | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 4 | 1,0 |