Ayvalık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yumurtalık, Adana)
Adana ili Yumurtalık ilçesine bağlı Ayvalık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 457 kişi (TÜİK).
Ayvalık Mahallesi, Adana ilinin Yumurtalık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ayvalık Mahallesi'nin haritası, Yumurtalık ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ayvalık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 457 kişidir. 2013 yılında 452 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,6 ile Erdinç Altıok (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 19,049 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 457 |
Ayvalık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ayvalık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 457 kişidir. 2013 yılında 452 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,1 arttı.
Ayvalık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ayvalık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 457 | -0,9 |
| 2021 | 461 | -1,7 |
| 2020 | 469 | -3,1 |
| 2019 | 484 | 7,3 |
| 2018 | 451 | 6,4 |
| 2017 | 424 | -2,5 |
| 2016 | 435 | -10,7 |
| 2015 | 487 | 0,6 |
| 2014 | 484 | 7,1 |
| 2013 | 452 | - |
Ayvalık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ayvalık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ayvalık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 430, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %60,3 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %32,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 231 | 60,3 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 124 | 32,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 15 | 3,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Yumurtalık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 430, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %50,6 ile Erdinç Altıok (CHP) aldı, ikinci sırada %29,2 ile Aydın Kütükoğlu (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdinç Altıok | CHP | 194 | 50,6 |
| Aydın Kütükoğlu | MHP | 112 | 29,2 |
| Kenan Deniz | DP | 52 | 13,6 |
| Şahin Olgun | İYİ PARTİ | 14 | 3,7 |
| Turgay Özözen | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Uğur Karataş | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Eray Bulduk | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,5 |
| Enver Çelik | YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| Mustafa Örün | MİLLET | 1 | 0,3 |
| Süleyman İnci | SAADET | 1 | 0,3 |
Yumurtalık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 430, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %50,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 193 | 50,5 |
| MHP | 115 | 30,1 |
| DP | 36 | 9,4 |
| İYİ PARTİ | 20 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |
Ayvalık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ayvalık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 404, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %59,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 218 | 59,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 138 | 37,7 |
| Sinan Oğan | 8 | 2,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 404, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %59,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 211 | 59,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 146 | 40,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 404, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %28,0 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %27,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 102 | 28,0 |
| CHP | 100 | 27,5 |
| AK PARTİ | 83 | 22,8 |
| MHP | 51 | 14,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 14 | 3,9 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,6 |
| TKH | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| BBP | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,1 |