Haylazlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yumurtalık, Adana)
Adana ili Yumurtalık ilçesine bağlı Haylazlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 338 kişi (TÜİK).
Haylazlı Mahallesi, Adana ilinin Yumurtalık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Haylazlı Mahallesi'nin haritası, Yumurtalık ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Haylazlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 338 kişidir. 2013 yılında 355 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,3 ile Erdinç Altıok (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 19,253 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 338 |
Haylazlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Haylazlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 338 kişidir. 2013 yılında 355 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,8 azaldı.
Haylazlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Haylazlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 338 | -2,0 |
| 2021 | 345 | 0,3 |
| 2020 | 344 | 3,3 |
| 2019 | 333 | -4,6 |
| 2018 | 349 | 0,6 |
| 2017 | 347 | -4,4 |
| 2016 | 363 | -3,2 |
| 2015 | 375 | 1,1 |
| 2014 | 371 | 4,5 |
| 2013 | 355 | - |
Haylazlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Haylazlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Haylazlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %57,2 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %28,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 159 | 57,2 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 80 | 28,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 35 | 12,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,4 |
Yumurtalık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %41,3 ile Erdinç Altıok (CHP) aldı, ikinci sırada %21,7 ile Aydın Kütükoğlu (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdinç Altıok | CHP | 116 | 41,3 |
| Aydın Kütükoğlu | MHP | 61 | 21,7 |
| Şahin Olgun | İYİ PARTİ | 51 | 18,1 |
| Kenan Deniz | DP | 46 | 16,4 |
| Enver Çelik | YENİDEN REFAH | 2 | 0,7 |
| Armağan Buldu | DSP | 1 | 0,4 |
| Turgay Özözen | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Mehdi Veli Yüksekal | BTP | 1 | 0,4 |
| Uğur Karataş | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Süleyman İnci | SAADET | 1 | 0,4 |
Yumurtalık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %38,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,2 ile DP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 109 | 38,2 |
| DP | 66 | 23,2 |
| MHP | 64 | 22,5 |
| İYİ PARTİ | 36 | 12,6 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| SAADET | 1 | 0,3 |
Haylazlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Haylazlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %58,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 141 | 58,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 94 | 38,7 |
| Sinan Oğan | 8 | 3,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %60,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 153 | 60,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 102 | 40,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %28,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 70 | 28,8 |
| İYİ PARTİ | 67 | 27,6 |
| AK PARTİ | 50 | 20,6 |
| MHP | 34 | 14,0 |
| TİP | 5 | 2,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 1,6 |
| MEMLEKET | 3 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,2 |
| HKP | 1 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |