Ballıkpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Ballıkpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.443 kişi (TÜİK).
Ballıkpınar Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ballıkpınar Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ballıkpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.443 kişidir. 2007 yılında 525 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %174,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,7 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ballıkpınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ballıkpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.443 kişidir. 2007 yılında 525 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %174,9 arttı.
Ballıkpınar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ballıkpınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.443 | 4,7 |
| 2021 | 1.378 | 15,2 |
| 2020 | 1.196 | 10,6 |
| 2019 | 1.081 | 10,1 |
| 2018 | 982 | 9,2 |
| 2017 | 899 | 1,8 |
| 2016 | 883 | 6,1 |
| 2015 | 832 | 4,0 |
| 2014 | 800 | 8,5 |
| 2013 | 737 | 3,1 |
| 2012 | 715 | 5,0 |
| 2011 | 681 | 2,1 |
| 2010 | 667 | 6,0 |
| 2009 | 629 | 0,2 |
| 2008 | 628 | 19,6 |
| 2007 | 525 | - |
Ballıkpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ballıkpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ballıkpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.191, sandığa gidenlerin oranı %84,4. En çok oyu %68,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 665 | 68,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 266 | 27,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 9 | 0,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 5 | 0,5 |
| Salih Koç | MİLLET | 3 | 0,3 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 2 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,3 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.191, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %58,7 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %23,2 ile Ramazan Şimşek (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 562 | 58,7 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 222 | 23,2 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 92 | 9,6 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 24 | 2,5 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 14 | 1,5 |
| Ümit Göksu | DEM Parti | 6 | 0,6 |
| Aysel Duman | TİP | 5 | 0,5 |
| Selim Akgül | SAADET | 5 | 0,5 |
| Recai Canoruç | ANAP | 4 | 0,4 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 4 | 0,4 |
| Diğer (12) | 19 | 2,0 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.191, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %58,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 564 | 58,8 |
| MHP | 221 | 23,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 70 | 7,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 37 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 23 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 0,8 |
| BTP | 6 | 0,6 |
| TİP | 6 | 0,6 |
| SAADET | 6 | 0,6 |
| ANAP | 5 | 0,5 |
| Diğer (8) | 13 | 1,3 |
Ballıkpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ballıkpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.155, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %60,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %34,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 654 | 60,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 379 | 34,7 |
| Sinan Oğan | 56 | 5,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.157, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %63,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 669 | 63,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 391 | 36,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.155, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %40,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 443 | 40,7 |
| AK PARTİ | 276 | 25,3 |
| İYİ PARTİ | 177 | 16,2 |
| MHP | 64 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 38 | 3,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 29 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 1,8 |
| MEMLEKET | 19 | 1,7 |
| TKP | 4 | 0,4 |
| BBP | 4 | 0,4 |
| Diğer (6) | 8 | 0,7 |