Yavrucuk Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Yavrucuk Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 339 kişi (TÜİK).
Yavrucuk Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yavrucuk Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yavrucuk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 339 kişidir. 2007 yılında 313 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,2 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yavrucuk Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yavrucuk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 339 kişidir. 2007 yılında 313 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,3 arttı.
Yavrucuk Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yavrucuk Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 339 | -2,9 |
| 2021 | 349 | -5,9 |
| 2020 | 371 | -4,9 |
| 2019 | 390 | 1,3 |
| 2018 | 385 | 13,9 |
| 2017 | 338 | -6,4 |
| 2016 | 361 | -0,8 |
| 2015 | 364 | -5,2 |
| 2014 | 384 | -10,1 |
| 2013 | 427 | 12,1 |
| 2012 | 381 | -1,0 |
| 2011 | 385 | 0,8 |
| 2010 | 382 | -7,7 |
| 2009 | 414 | -7,8 |
| 2008 | 449 | 43,5 |
| 2007 | 313 | - |
Yavrucuk Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yavrucuk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yavrucuk Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 373, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %52,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 168 | 52,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 129 | 40,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 9 | 2,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,6 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 2 | 0,6 |
| Salih Koç | MİLLET | 2 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,6 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 373, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %47,2 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %29,3 ile Yakup Odabaşı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Şimşek | MHP | 153 | 47,2 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 95 | 29,3 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 56 | 17,3 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 4 | 1,2 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 4 | 1,2 |
| Recai Canoruç | ANAP | 2 | 0,6 |
| Şevval Kazancı | BTP | 2 | 0,6 |
| Halil Hakan Erçelebi | MİLLİ YOL | 2 | 0,6 |
| Adnan Akpolat | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,9 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 373, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %43,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %33,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 139 | 43,2 |
| CHP | 108 | 33,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 43 | 13,3 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 2,5 |
| İYİ PARTİ | 5 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,6 |
| ANAP | 3 | 0,9 |
| TİP | 3 | 0,9 |
| BTP | 2 | 0,6 |
| EMEP | 1 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 1,6 |
Yavrucuk Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yavrucuk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 287, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %60,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 162 | 60,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 100 | 37,5 |
| Sinan Oğan | 5 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 287, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %55,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 146 | 55,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 115 | 44,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 287, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %38,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 102 | 38,6 |
| CHP | 65 | 24,6 |
| AK PARTİ | 41 | 15,5 |
| İYİ PARTİ | 35 | 13,3 |
| BBP | 7 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |