Bardakçılar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Bardakçılar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 71 kişi (TÜİK).
Bardakçılar Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bardakçılar Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bardakçılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 71 kişidir. 2013 yılında 44 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %61,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Bardakçılar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bardakçılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 71 kişidir. 2013 yılında 44 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %61,4 arttı.
Bardakçılar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bardakçılar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 71 | -12,3 |
| 2021 | 81 | -2,4 |
| 2020 | 83 | -8,8 |
| 2019 | 91 | -36,4 |
| 2018 | 143 | 155,4 |
| 2017 | 56 | 27,3 |
| 2016 | 44 | 12,8 |
| 2015 | 39 | -9,3 |
| 2014 | 43 | -2,3 |
| 2013 | 44 | - |
Bardakçılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bardakçılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bardakçılar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %55,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 57 | 55,9 |
| Mansur Yavaş | CHP | 34 | 33,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 5,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,0 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,0 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 1 | 1,0 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %45,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %29,0 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 45 | 45,0 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 29 | 29,0 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 19 | 19,0 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 4 | 4,0 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 2 | 2,0 |
| Turan Eğri | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,0 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %56,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 57 | 56,4 |
| CHP | 25 | 24,8 |
| Bağımsız | 8 | 7,9 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,0 |
| SAADET | 1 | 1,0 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,0 |
Bardakçılar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bardakçılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 67, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %78,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 48 | 78,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 18,0 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 67, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %80,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 48 | 80,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 20,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 67, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %49,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 31 | 49,2 |
| MHP | 11 | 17,5 |
| İYİ PARTİ | 10 | 15,9 |
| CHP | 5 | 7,9 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 6,3 |
| BBP | 1 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,6 |