Batça Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Batça Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 35 kişi (TÜİK).
Batça Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Batça Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Batça Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 35 kişidir. 2013 yılında 26 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,7 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Batça Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Batça Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 35 kişidir. 2013 yılında 26 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,6 arttı.
Batça Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Batça Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 35 | 6,1 |
| 2021 | 33 | -13,2 |
| 2020 | 38 | -22,4 |
| 2019 | 49 | 25,6 |
| 2018 | 39 | 85,7 |
| 2017 | 21 | -12,5 |
| 2016 | 24 | 14,3 |
| 2015 | 21 | -40,0 |
| 2014 | 35 | 34,6 |
| 2013 | 26 | - |
Batça Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Batça Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Batça Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 26, sandığa gidenlerin oranı %107,7. En çok oyu %44,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 12 | 44,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 12 | 44,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 7,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 3,7 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 26, sandığa gidenlerin oranı %107,7. En çok oyu %35,7 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %32,1 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 10 | 35,7 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 9 | 32,1 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 9 | 32,1 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 26, sandığa gidenlerin oranı %107,7. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %39,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 14 | 50,0 |
| CHP | 11 | 39,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 10,7 |
Batça Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Batça Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25, sandığa gidenlerin oranı %116,0. En çok oyu %69,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 20 | 69,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 31,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25, sandığa gidenlerin oranı %112,0. En çok oyu %67,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 19 | 67,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 32,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25, sandığa gidenlerin oranı %116,0. En çok oyu %37,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 11 | 37,9 |
| MHP | 8 | 27,6 |
| İYİ PARTİ | 7 | 24,1 |
| CHP | 3 | 10,3 |