Bayındır Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Bayındır Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 384 kişi (TÜİK).
Bayındır Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bayındır Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bayındır Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 384 kişidir. 2007 yılında 588 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,6 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Bayındır Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bayındır Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 384 kişidir. 2007 yılında 588 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,7 azaldı.
Bayındır Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Bayındır Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 384 | -5,7 |
| 2021 | 407 | -4,7 |
| 2020 | 427 | -5,3 |
| 2019 | 451 | -4,2 |
| 2018 | 471 | -2,7 |
| 2017 | 484 | -3,2 |
| 2016 | 500 | -3,7 |
| 2015 | 519 | -2,3 |
| 2014 | 531 | -1,1 |
| 2013 | 537 | -2,4 |
| 2012 | 550 | -1,6 |
| 2011 | 559 | -1,1 |
| 2010 | 565 | -2,6 |
| 2009 | 580 | 0,5 |
| 2008 | 577 | -1,9 |
| 2007 | 588 | - |
Bayındır Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bayındır Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bayındır Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %46,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %45,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 124 | 46,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 120 | 45,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 16 | 6,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,4 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,4 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %49,6 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,8 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Asım Balcı | AK PARTİ | 133 | 49,6 |
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 104 | 38,8 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 19 | 7,1 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| Murat Sipahi | SAADET | 3 | 1,1 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Kuloğlu | BTP | 1 | 0,4 |
| Şöhret Nil Şengönül | YTP | 1 | 0,4 |
| Murat Günaydın | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Hakan Öz | DP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %47,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %38,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 124 | 47,7 |
| CHP | 100 | 38,5 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 8,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,9 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,1 |
| HKP | 2 | 0,8 |
| SAADET | 2 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Bağımsız | 1 | 0,4 |
Bayındır Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bayındır Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 318, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %76,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 202 | 76,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 16,0 |
| Sinan Oğan | 17 | 6,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 318, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %82,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 228 | 82,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47 | 17,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 318, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %39,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 102 | 39,7 |
| MHP | 76 | 29,6 |
| CHP | 24 | 9,3 |
| İYİ PARTİ | 15 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 5,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 3,5 |
| BBP | 5 | 1,9 |
| MEMLEKET | 3 | 1,2 |
| ANAP | 2 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 1,2 |