Belenköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Belenköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 340 kişi (TÜİK).
Belenköy Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Belenköy Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Belenköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 340 kişidir. 2007 yılında 357 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %4,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,3 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Belenköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Belenköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 340 kişidir. 2007 yılında 357 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %4,8 azaldı.
Belenköy Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Belenköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 340 | -0,6 |
| 2021 | 342 | -2,6 |
| 2020 | 351 | -0,8 |
| 2019 | 354 | -2,2 |
| 2018 | 362 | 12,4 |
| 2017 | 322 | -3,0 |
| 2016 | 332 | 0,9 |
| 2015 | 329 | -6,5 |
| 2014 | 352 | 5,7 |
| 2013 | 333 | 3,7 |
| 2012 | 321 | -0,3 |
| 2011 | 322 | 3,5 |
| 2010 | 311 | 0,0 |
| 2009 | 311 | -11,9 |
| 2008 | 353 | -1,1 |
| 2007 | 357 | - |
Belenköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Belenköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Belenköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 296, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %51,1 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %38,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 133 | 51,1 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 101 | 38,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 13 | 5,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 11 | 4,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,8 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 296, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %33,3 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %31,4 ile Mehmet Ali Kızıloluk (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 84 | 33,3 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 79 | 31,4 |
| Ahmet Şener | MHP | 76 | 30,2 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 8 | 3,2 |
| Hasan Gezer | SAADET | 3 | 1,2 |
| Eşegül Ünal | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| Alper Emir | HKP | 1 | 0,4 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 296, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %37,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,8 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 94 | 37,6 |
| YENİDEN REFAH | 72 | 28,8 |
| MHP | 61 | 24,4 |
| İYİ PARTİ | 10 | 4,0 |
| SAADET | 9 | 3,6 |
| TKP | 2 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Belenköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Belenköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %48,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 122 | 48,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 113 | 45,2 |
| Sinan Oğan | 15 | 6,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %51,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 127 | 51,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 118 | 48,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %34,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 85 | 34,1 |
| AK PARTİ | 80 | 32,1 |
| MHP | 27 | 10,8 |
| İYİ PARTİ | 24 | 9,6 |
| Bağımsız | 16 | 6,4 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 2,8 |
| MEMLEKET | 2 | 0,8 |
| TİP | 2 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |