Belenören Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Belenören Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 57 kişi (TÜİK).
Belenören Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Belenören Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Belenören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 57 kişidir. 2013 yılında 57 olan nüfus, 2013–2022 döneminde hemen hemen aynı kaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %68,1 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Belenören Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Belenören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 57 kişidir. 2013 yılında 57 olan nüfus, 2013–2022 döneminde hemen hemen aynı kaldı.
Belenören Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Belenören Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 57 | -6,6 |
| 2021 | 61 | 1,7 |
| 2020 | 60 | 7,1 |
| 2019 | 56 | 0,0 |
| 2018 | 56 | 9,8 |
| 2017 | 51 | 0,0 |
| 2016 | 51 | 2,0 |
| 2015 | 50 | -9,1 |
| 2014 | 55 | -3,5 |
| 2013 | 57 | - |
Belenören Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Belenören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Belenören Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %68,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %23,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 32 | 68,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 11 | 23,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 2,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 2,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 2,1 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 2,1 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %68,1 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %31,9 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 32 | 68,1 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 15 | 31,9 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %67,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 31 | 67,4 |
| AK PARTİ | 13 | 28,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,2 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 2,2 |
Belenören Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Belenören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %64,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %33,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 64,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 18 | 33,3 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %69,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %30,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 69,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 17 | 30,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %42,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 23 | 42,6 |
| AK PARTİ | 12 | 22,2 |
| İYİ PARTİ | 11 | 20,4 |
| MHP | 6 | 11,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,9 |