Berçinçatak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Berçinçatak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 202 kişi (TÜİK).
Berçinçatak Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Berçinçatak Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Berçinçatak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 202 kişidir. 2013 yılında 140 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %44,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,6 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 37,598 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 202 |
Berçinçatak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Berçinçatak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 202 kişidir. 2013 yılında 140 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %44,3 arttı.
Berçinçatak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Berçinçatak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 202 | 1,0 |
| 2021 | 200 | 1,0 |
| 2020 | 198 | -2,0 |
| 2019 | 202 | -42,8 |
| 2018 | 353 | 171,5 |
| 2017 | 130 | -7,1 |
| 2016 | 140 | -1,4 |
| 2015 | 142 | -17,9 |
| 2014 | 173 | 23,6 |
| 2013 | 140 | - |
Berçinçatak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Berçinçatak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Berçinçatak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %63,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 114 | 63,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 56 | 31,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 1,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| Mustafa Sanğu | Bağımsız | 2 | 1,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,6 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %38,6 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 66 | 38,6 |
| Coşkun Ünal | CHP | 59 | 34,5 |
| - | Bağımsız | 39 | 22,8 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 4 | 2,3 |
| Bayram Kutlu | VATAN PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %49,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %44,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 87 | 49,4 |
| CHP | 78 | 44,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,7 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
| BTP | 1 | 0,6 |
| SAADET | 1 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Berçinçatak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Berçinçatak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %94,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %3,2 ile Sinan Oğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 149 | 94,3 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 2,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %93,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 168 | 93,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 6,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %70,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 112 | 70,4 |
| MHP | 26 | 16,4 |
| BBP | 7 | 4,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,5 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| CHP | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |