Bezirhane Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Bezirhane Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 598 kişi (TÜİK).
Bezirhane Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bezirhane Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bezirhane Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 598 kişidir. 2007 yılında 1.575 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %62,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,5 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Bezirhane Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bezirhane Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 598 kişidir. 2007 yılında 1.575 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %62,0 azaldı.
Bezirhane Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Bezirhane Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 598 | -3,4 |
| 2021 | 619 | -4,6 |
| 2020 | 649 | -2,8 |
| 2019 | 668 | -3,0 |
| 2018 | 689 | 20,9 |
| 2017 | 570 | -3,9 |
| 2016 | 593 | -5,4 |
| 2015 | 627 | -5,9 |
| 2014 | 666 | -14,1 |
| 2013 | 775 | 8,4 |
| 2012 | 715 | -5,9 |
| 2011 | 760 | -8,8 |
| 2010 | 833 | -18,6 |
| 2009 | 1.023 | -20,9 |
| 2008 | 1.293 | -17,9 |
| 2007 | 1.575 | - |
Bezirhane Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bezirhane Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bezirhane Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 618, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %49,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 256 | 49,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 229 | 44,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 2,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,6 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 618, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %35,5 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %28,3 ile Ramazan Şimşek (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 178 | 35,5 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 142 | 28,3 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 130 | 25,9 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 13 | 2,6 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 12 | 2,4 |
| Recai Canoruç | ANAP | 6 | 1,2 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,0 |
| Şevval Kazancı | BTP | 3 | 0,6 |
| Selim Akgül | SAADET | 3 | 0,6 |
| Erkin Delikanlı | DP | 2 | 0,4 |
| Diğer (6) | 7 | 1,4 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 618, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %40,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 198 | 40,0 |
| MHP | 146 | 29,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 96 | 19,4 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 3,0 |
| İYİ PARTİ | 9 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,8 |
| MEMLEKET | 6 | 1,2 |
| BTP | 4 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| SAADET | 3 | 0,6 |
| Diğer (4) | 6 | 1,2 |
Bezirhane Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bezirhane Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 530, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %68,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 326 | 68,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 108 | 22,6 |
| Sinan Oğan | 44 | 9,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 530, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %72,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 326 | 72,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 124 | 27,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 530, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %43,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 204 | 43,6 |
| MHP | 85 | 18,2 |
| İYİ PARTİ | 69 | 14,7 |
| CHP | 46 | 9,8 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 4,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 3,9 |
| BBP | 7 | 1,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 0,6 |
| MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| ANAP | 2 | 0,4 |
| Diğer (5) | 5 | 1,1 |