Selametli Şehit Emrah Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Selametli Şehit Emrah Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 795 kişi (TÜİK).
Selametli Şehit Emrah Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Selametli Şehit Emrah Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Selametli Şehit Emrah Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 795 kişidir. 2007 yılında 2.697 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %70,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,3 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Selametli Şehit Emrah Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Selametli Şehit Emrah Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 795 kişidir. 2007 yılında 2.697 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %70,5 azaldı.
Selametli Şehit Emrah Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Selametli Şehit Emrah Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 795 | -3,9 |
| 2021 | 827 | -6,3 |
| 2020 | 883 | -6,3 |
| 2019 | 942 | 2,6 |
| 2018 | 918 | 8,8 |
| 2017 | 844 | -3,0 |
| 2016 | 870 | -2,0 |
| 2015 | 888 | -4,7 |
| 2014 | 932 | -5,9 |
| 2013 | 990 | -5,4 |
| 2012 | 1.046 | -6,4 |
| 2011 | 1.117 | -6,4 |
| 2010 | 1.194 | -16,4 |
| 2009 | 1.429 | -18,2 |
| 2008 | 1.746 | -35,3 |
| 2007 | 2.697 | - |
Selametli Şehit Emrah Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Selametli Şehit Emrah Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Selametli Şehit Emrah Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 744, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %48,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 326 | 48,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 290 | 43,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 23 | 3,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 5 | 0,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 3 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 3 | 0,5 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 2 | 0,3 |
| Salih Koç | MİLLET | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 0,6 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 744, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %37,3 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %33,1 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 246 | 37,3 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 218 | 33,1 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 139 | 21,1 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 19 | 2,9 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 10 | 1,5 |
| Selim Akgül | SAADET | 8 | 1,2 |
| Şevval Kazancı | BTP | 7 | 1,1 |
| Recai Canoruç | ANAP | 5 | 0,8 |
| Hüseyin Sarıaslan | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Nilgün Birbaş | DSP | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,8 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 744, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %33,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,4 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 214 | 33,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 210 | 32,4 |
| MHP | 144 | 22,2 |
| İYİ PARTİ | 26 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 2,6 |
| BTP | 9 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,9 |
| SAADET | 6 | 0,9 |
| MEMLEKET | 5 | 0,8 |
| ANAP | 5 | 0,8 |
| Diğer (5) | 6 | 0,9 |
Selametli Şehit Emrah Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Selametli Şehit Emrah Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 661, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %76,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 454 | 76,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 113 | 18,9 |
| Sinan Oğan | 27 | 4,5 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 661, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %79,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 457 | 79,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 120 | 20,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 661, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %48,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 286 | 48,2 |
| MHP | 108 | 18,2 |
| İYİ PARTİ | 60 | 10,1 |
| CHP | 59 | 9,9 |
| YENİDEN REFAH | 34 | 5,7 |
| BBP | 11 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,5 |
| MEMLEKET | 4 | 0,7 |
| ANAP | 3 | 0,5 |
| AP | 3 | 0,5 |
| Diğer (3) | 4 | 0,7 |