Büyükcamili Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Büyükcamili Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 389 kişi (TÜİK).
Büyükcamili Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Büyükcamili Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Büyükcamili Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 389 kişidir. 2013 yılında 311 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,2 ile İsa Kaplan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Büyükcamili Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Büyükcamili Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 389 kişidir. 2013 yılında 311 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,1 arttı.
Büyükcamili Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Büyükcamili Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 389 | -6,5 |
| 2021 | 416 | -10,2 |
| 2020 | 463 | -4,7 |
| 2019 | 486 | 0,0 |
| 2018 | 486 | -55,7 |
| 2017 | 1.098 | 126,9 |
| 2016 | 484 | -7,3 |
| 2015 | 522 | -1,1 |
| 2014 | 528 | 69,8 |
| 2013 | 311 | - |
Büyükcamili Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Büyükcamili Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Büyükcamili Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 374, sandığa gidenlerin oranı %66,6. En çok oyu %63,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %28,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 152 | 63,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 68 | 28,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 2,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 6 | 2,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,7 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 2 | 0,8 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,4 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 374, sandığa gidenlerin oranı %66,0. En çok oyu %50,2 ile İsa Kaplan (CHP) aldı, ikinci sırada %28,7 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsa Kaplan | CHP | 119 | 50,2 |
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 68 | 28,7 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 29 | 12,2 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 13 | 5,5 |
| Bayram Tuncer | BTP | 3 | 1,3 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| - | Bağımsız | 2 | 0,8 |
| Rasim Atan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 374, sandığa gidenlerin oranı %65,5. En çok oyu %52,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 122 | 52,1 |
| AK PARTİ | 81 | 34,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 16 | 6,8 |
| İYİ PARTİ | 6 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| BTP | 2 | 0,8 |
| YTP | 1 | 0,4 |
| EMEP | 1 | 0,4 |
| DP | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Büyükcamili Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Büyükcamili Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %72,4. En çok oyu %50,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 109 | 50,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 102 | 47,4 |
| Sinan Oğan | 3 | 1,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %71,8. En çok oyu %52,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 110 | 52,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 101 | 47,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %72,4. En çok oyu %44,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,9 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 93 | 44,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 58 | 27,9 |
| CHP | 31 | 14,9 |
| İYİ PARTİ | 11 | 5,3 |
| MHP | 4 | 1,9 |
| AB | 3 | 1,4 |
| MEMLEKET | 2 | 1,0 |
| BBP | 2 | 1,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |