Bektaşlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Bektaşlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 210 kişi (TÜİK).
Bektaşlı Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bektaşlı Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bektaşlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 210 kişidir. 2013 yılında 151 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %39,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %68,3 ile İsa Kaplan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Bektaşlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bektaşlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 210 kişidir. 2013 yılında 151 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %39,1 arttı.
Bektaşlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bektaşlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 210 | -19,2 |
| 2021 | 260 | 8,8 |
| 2020 | 239 | -21,6 |
| 2019 | 305 | -25,2 |
| 2018 | 408 | 118,2 |
| 2017 | 187 | 8,1 |
| 2016 | 173 | 6,8 |
| 2015 | 162 | 11,7 |
| 2014 | 145 | -4,0 |
| 2013 | 151 | - |
Bektaşlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bektaşlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bektaşlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 245, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %78,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %15,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 163 | 78,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 32 | 15,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 1,9 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 2 | 1,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,5 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,5 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 245, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %68,3 ile İsa Kaplan (CHP) aldı, ikinci sırada %19,0 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsa Kaplan | CHP | 140 | 68,3 |
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 39 | 19,0 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 11 | 5,4 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 7 | 3,4 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 2 | 1,0 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Bahadır Durum | ANAP | 1 | 0,5 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 1 | 0,5 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Bayram Tuncer | BTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 245, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %65,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 133 | 65,8 |
| AK PARTİ | 47 | 23,3 |
| İYİ PARTİ | 8 | 4,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 8 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| EMEP | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
Bektaşlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bektaşlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %67,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %29,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 91 | 67,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 40 | 29,6 |
| Sinan Oğan | 3 | 2,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %75,9. En çok oyu %63,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 81 | 63,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 46 | 36,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %37,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 50 | 37,3 |
| AK PARTİ | 31 | 23,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 31 | 23,1 |
| İYİ PARTİ | 5 | 3,7 |
| MEMLEKET | 4 | 3,0 |
| SOL PARTİ | 3 | 2,2 |
| MHP | 3 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |