Çalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Çalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 17.545 kişi (TÜİK).
Çalı Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çalı Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 17.545 kişidir. 2007 yılında 2.578 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %580,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,5 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 17.545 kişidir. 2007 yılında 2.578 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %580,6 arttı.
Çalı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 17.545 | 4,5 |
| 2021 | 16.794 | 7,4 |
| 2020 | 15.643 | 9,9 |
| 2019 | 14.236 | 11,8 |
| 2018 | 12.735 | 14,2 |
| 2017 | 11.148 | 18,1 |
| 2016 | 9.439 | 16,3 |
| 2015 | 8.116 | 20,4 |
| 2014 | 6.742 | 14,2 |
| 2013 | 5.905 | 11,9 |
| 2012 | 5.275 | 4,0 |
| 2011 | 5.071 | 3,0 |
| 2010 | 4.925 | 2,5 |
| 2009 | 4.804 | 83,1 |
| 2008 | 2.624 | 1,8 |
| 2007 | 2.578 | - |
Çalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12.936, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %47,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 4.688 | 47,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 3.921 | 39,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 540 | 5,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 313 | 3,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 155 | 1,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 108 | 1,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 48 | 0,5 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 26 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 25 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 25 | 0,2 |
| Diğer (17) | 90 | 0,9 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12.936, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %44,5 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %39,1 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 4.405 | 44,5 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 3.870 | 39,1 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 642 | 6,5 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 422 | 4,3 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 204 | 2,1 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 117 | 1,2 |
| Nilüfer Akçakoca Demir | DEVA PARTİSİ | 33 | 0,3 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 32 | 0,3 |
| Erdal Yıldız | BTP | 32 | 0,3 |
| Ömer Faruk Özdoğan | HÜDA PAR | 24 | 0,2 |
| Diğer (9) | 110 | 1,1 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 12.936, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %41,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 4.089 | 41,4 |
| AK PARTİ | 3.859 | 39,1 |
| YENİDEN REFAH | 727 | 7,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 504 | 5,1 |
| İYİ PARTİ | 272 | 2,8 |
| DEM Parti | 153 | 1,6 |
| DEVA PARTİSİ | 41 | 0,4 |
| BTP | 40 | 0,4 |
| MEMLEKET | 34 | 0,3 |
| TİP | 26 | 0,3 |
| Diğer (13) | 130 | 1,3 |
Çalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.648, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %53,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.106 | 53,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.260 | 37,0 |
| Sinan Oğan | 1.091 | 9,5 |
| Muharrem İnce | 56 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.658, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %56,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.267 | 56,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.809 | 43,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.648, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %39,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.539 | 39,6 |
| CHP | 2.404 | 21,0 |
| İYİ PARTİ | 1.428 | 12,5 |
| MHP | 1.067 | 9,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 530 | 4,6 |
| YENİDEN REFAH | 419 | 3,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 342 | 3,0 |
| MEMLEKET | 174 | 1,5 |
| TİP | 158 | 1,4 |
| BBP | 92 | 0,8 |
| Diğer (14) | 202 | 1,8 |