İnegazi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı İnegazi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 143 kişi (TÜİK).
İnegazi Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İnegazi Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İnegazi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 143 kişidir. 2013 yılında 123 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,7 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İnegazi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İnegazi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 143 kişidir. 2013 yılında 123 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,3 arttı.
İnegazi Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İnegazi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 143 | 3,6 |
| 2021 | 138 | -7,4 |
| 2020 | 149 | -7,5 |
| 2019 | 161 | 17,5 |
| 2018 | 137 | 12,3 |
| 2017 | 122 | -3,9 |
| 2016 | 127 | 1,6 |
| 2015 | 125 | -1,6 |
| 2014 | 127 | 3,3 |
| 2013 | 123 | - |
İnegazi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İnegazi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İnegazi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 144, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %65,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 86 | 65,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 41 | 31,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 4 | 3,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 144, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %65,7 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 86 | 65,7 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 36 | 27,5 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 8 | 6,1 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 144, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %62,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 79 | 62,2 |
| AK PARTİ | 38 | 29,9 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 5,5 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
İnegazi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İnegazi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %62,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 74 | 62,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 28,6 |
| Sinan Oğan | 10 | 8,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %65,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 80 | 65,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 35,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %39,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 48 | 39,3 |
| MHP | 19 | 15,6 |
| CHP | 19 | 15,6 |
| İYİ PARTİ | 16 | 13,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,1 |
| AP | 2 | 1,6 |
| YP | 1 | 0,8 |
| HKP | 1 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |