Yaylacık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Yaylacık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.022 kişi (TÜİK).
Yaylacık Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yaylacık Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yaylacık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.022 kişidir. 2013 yılında 2.121 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,7 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yaylacık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yaylacık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.022 kişidir. 2013 yılında 2.121 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,7 azaldı.
Yaylacık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yaylacık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.022 | -2,1 |
| 2021 | 2.065 | -1,7 |
| 2020 | 2.100 | 1,8 |
| 2019 | 2.063 | -0,1 |
| 2018 | 2.066 | -2,5 |
| 2017 | 2.118 | 0,5 |
| 2016 | 2.107 | 1,0 |
| 2015 | 2.086 | -2,8 |
| 2014 | 2.145 | 1,1 |
| 2013 | 2.121 | - |
Yaylacık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yaylacık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yaylacık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.565, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %53,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 682 | 53,8 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 444 | 35,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 53 | 4,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 34 | 2,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 18 | 1,4 |
| Metin Yıldırım | Bağımsız | 8 | 0,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 6 | 0,5 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 4 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 0,2 |
| Diğer (10) | 14 | 1,1 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.565, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %52,7 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 657 | 52,7 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 436 | 35,0 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 69 | 5,5 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 30 | 2,4 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 29 | 2,3 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 3 | 0,2 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 3 | 0,2 |
| Erdal Yıldız | BTP | 3 | 0,2 |
| İsmail Şeker | AP | 3 | 0,2 |
| Ömer Faruk Özdoğan | HÜDA PAR | 2 | 0,2 |
| Diğer (9) | 11 | 0,9 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.565, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %51,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 639 | 51,9 |
| AK PARTİ | 428 | 34,7 |
| YENİDEN REFAH | 72 | 5,8 |
| İYİ PARTİ | 36 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 32 | 2,6 |
| DEM Parti | 5 | 0,4 |
| MEMLEKET | 3 | 0,2 |
| GELECEK PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,2 |
| BTP | 2 | 0,2 |
| Diğer (7) | 9 | 0,7 |
Yaylacık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yaylacık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.576, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %49,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 682 | 49,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 556 | 40,2 |
| Sinan Oğan | 131 | 9,5 |
| Muharrem İnce | 14 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.576, sandığa gidenlerin oranı %88,1. En çok oyu %51,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 709 | 51,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 658 | 48,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.576, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %38,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 526 | 38,2 |
| CHP | 322 | 23,4 |
| İYİ PARTİ | 215 | 15,6 |
| MHP | 90 | 6,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 49 | 3,6 |
| MEMLEKET | 32 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 32 | 2,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 15 | 1,1 |
| TİP | 13 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 10 | 0,7 |
| Diğer (12) | 38 | 2,8 |