Çaltılıbük Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Çaltılıbük Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 274 kişi (TÜİK).
Çaltılıbük Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çaltılıbük Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çaltılıbük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 274 kişidir. 2013 yılında 315 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 13,996 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 274 |
Çaltılıbük Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çaltılıbük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 274 kişidir. 2013 yılında 315 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,0 azaldı.
Çaltılıbük Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çaltılıbük Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 274 | -1,1 |
| 2021 | 277 | 4,1 |
| 2020 | 266 | -3,6 |
| 2019 | 276 | 1,5 |
| 2018 | 272 | -2,9 |
| 2017 | 280 | -4,4 |
| 2016 | 293 | -1,7 |
| 2015 | 298 | -6,0 |
| 2014 | 317 | 0,6 |
| 2013 | 315 | - |
Çaltılıbük Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çaltılıbük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çaltılıbük Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 245, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %53,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 107 | 53,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 76 | 38,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 4 | 2,0 |
| Nazif Kara | DP | 3 | 1,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,5 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 245, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %47,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %36,5 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 94 | 47,7 |
| Şükrü Erdem | CHP | 72 | 36,5 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 15 | 7,6 |
| Hayati İbiş | DP | 5 | 2,5 |
| Burak Çelik | SAADET | 4 | 2,0 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| Salim Demiray | DSP | 2 | 1,0 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 245, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %45,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %38,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 87 | 45,5 |
| CHP | 74 | 38,7 |
| İYİ PARTİ | 10 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,6 |
| DP | 4 | 2,1 |
| SAADET | 4 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| MİLLET | 2 | 1,1 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| DSP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Çaltılıbük Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çaltılıbük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 256, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %61,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 136 | 61,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 73 | 33,0 |
| Muharrem İnce | 6 | 2,7 |
| Sinan Oğan | 6 | 2,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 256, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %65,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 153 | 65,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 81 | 34,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 256, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %35,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 76 | 35,5 |
| MHP | 54 | 25,2 |
| CHP | 43 | 20,1 |
| İYİ PARTİ | 17 | 7,9 |
| AP | 4 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,4 |
| MEMLEKET | 2 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| Diğer (7) | 7 | 3,3 |