Yenibalçık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yenibalçık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 127 kişi (TÜİK).
Yenibalçık Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenibalçık Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenibalçık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 127 kişidir. 2013 yılında 157 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,6 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,106 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 127 |
Yenibalçık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenibalçık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 127 kişidir. 2013 yılında 157 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,1 azaldı.
Yenibalçık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yenibalçık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 127 | -3,1 |
| 2021 | 131 | -2,2 |
| 2020 | 134 | -2,2 |
| 2019 | 137 | 3,8 |
| 2018 | 132 | -0,8 |
| 2017 | 133 | -3,6 |
| 2016 | 138 | -8,0 |
| 2015 | 150 | 3,4 |
| 2014 | 145 | -7,6 |
| 2013 | 157 | - |
Yenibalçık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenibalçık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenibalçık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %40,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 38 | 40,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 37 | 39,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 5,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 3,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 3,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 3,2 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 2,1 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 1,1 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 1,1 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %41,6 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 37 | 41,6 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 25 | 28,1 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 8 | 9,0 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 7 | 7,9 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 6 | 6,7 |
| Hayati İbiş | DP | 3 | 3,4 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 1,1 |
| Burak Çelik | SAADET | 1 | 1,1 |
| Rifat Narhın | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %41,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 35 | 41,2 |
| MHP | 22 | 25,9 |
| İYİ PARTİ | 11 | 12,9 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 5,9 |
| MEMLEKET | 4 | 4,7 |
| DP | 3 | 3,5 |
| DEM Parti | 1 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| BTP | 1 | 1,2 |
| SAADET | 1 | 1,2 |
| Diğer (1) | 1 | 1,2 |
Yenibalçık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenibalçık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %64,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 64,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 26,0 |
| Sinan Oğan | 9 | 9,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %68,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 69 | 68,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 31,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %52,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 52 | 52,0 |
| CHP | 22 | 22,0 |
| İYİ PARTİ | 9 | 9,0 |
| MHP | 5 | 5,0 |
| MEMLEKET | 3 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,0 |
| AP | 2 | 2,0 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,0 |