Camiikebir Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhangazi, Bursa)
Bursa ili Orhangazi ilçesine bağlı Camiikebir Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 7.989 kişi (TÜİK).
Camiikebir Mahallesi, Bursa ilinin Orhangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Camiikebir Mahallesi'nin haritası, Orhangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Camiikebir Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.989 kişidir. 2007 yılında 7.946 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %0,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,5 ile Şaban Çetin Çoklar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Camiikebir Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Camiikebir Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.989 kişidir. 2007 yılında 7.946 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %0,5 arttı.
Camiikebir Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Camiikebir Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 7.989 | 0,9 |
| 2021 | 7.921 | -1,9 |
| 2020 | 8.074 | 1,0 |
| 2019 | 7.997 | 1,0 |
| 2018 | 7.916 | -0,2 |
| 2017 | 7.928 | -0,8 |
| 2016 | 7.992 | 0,7 |
| 2015 | 7.937 | 0,4 |
| 2014 | 7.902 | 2,2 |
| 2013 | 7.734 | 0,7 |
| 2012 | 7.682 | 0,7 |
| 2011 | 7.632 | -0,9 |
| 2010 | 7.705 | 0,0 |
| 2009 | 7.702 | -5,8 |
| 2008 | 8.179 | 2,9 |
| 2007 | 7.946 | - |
Camiikebir Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Camiikebir Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Camiikebir Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.163, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %52,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %34,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 2.336 | 52,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.562 | 34,7 |
| Nazif Kara | DP | 144 | 3,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 123 | 2,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 96 | 2,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 69 | 1,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 36 | 0,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 36 | 0,8 |
| Hasan Aydın | BTP | 31 | 0,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 19 | 0,4 |
| Diğer (10) | 44 | 1,0 |
Orhangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.163, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %36,5 ile Şaban Çetin Çoklar (CHP) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Bekir Aydın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şaban Çetin Çoklar | CHP | 1.643 | 36,5 |
| Bekir Aydın | AK PARTİ | 1.451 | 32,2 |
| Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu | DP | 890 | 19,8 |
| İsmail Kaya | İYİ PARTİ | 218 | 4,8 |
| Ahmet Yavuz | YENİDEN REFAH | 91 | 2,0 |
| Emrah Yaşar | ZAFER PARTİSİ | 45 | 1,0 |
| Mecit Akgüç | DEM Parti | 41 | 0,9 |
| Muhammet Ali Varlı | BTP | 32 | 0,7 |
| Nurdan Bilgin | DSP | 26 | 0,6 |
| Yılmaz İmenç | GELECEK PARTİSİ | 19 | 0,4 |
| Diğer (6) | 46 | 1,0 |
Orhangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 6.163, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %39,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.753 | 39,3 |
| AK PARTİ | 1.411 | 31,6 |
| DP | 587 | 13,2 |
| İYİ PARTİ | 298 | 6,7 |
| YENİDEN REFAH | 133 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 86 | 1,9 |
| BTP | 42 | 0,9 |
| DEM Parti | 30 | 0,7 |
| DSP | 22 | 0,5 |
| MEMLEKET | 20 | 0,5 |
| Diğer (9) | 77 | 1,7 |
Camiikebir Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Camiikebir Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.118, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %47,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.592 | 47,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.430 | 44,9 |
| Sinan Oğan | 360 | 6,7 |
| Muharrem İnce | 28 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.125, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %52,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.777 | 52,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.476 | 47,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.118, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %32,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.749 | 32,5 |
| CHP | 1.560 | 29,0 |
| İYİ PARTİ | 896 | 16,6 |
| MHP | 449 | 8,3 |
| YENİDEN REFAH | 172 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 162 | 3,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 125 | 2,3 |
| MEMLEKET | 100 | 1,9 |
| BBP | 24 | 0,5 |
| AP | 17 | 0,3 |
| Diğer (9) | 68 | 1,3 |